Zorlu Tekstil, çevre dostu yenilikçi ürünlerini

Heimtextil Fuarı’nda
sergiledi

Zorlu Tekstil, sürdürülebilir bir dünya hedefiyle sunduğu yenilikçi ürün ve çözümleriyle dünyanın en büyük uluslararası ev tekstili fuarı olan Heimtextil 2019’a katıldı.


Ev tekstili ürünleri ve polyester iplik üretiminde Avrupa’nın en büyük entegre üreticisi olan Zorlu Tekstil Grubu, dünyanın en büyük uluslararası ev tekstili fuarı Heimtextil’de sürdürülebilir ürün ve çözümleriyle dikkat çekti. Zorlu Tekstil, 8-11 Ocak 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleştirilen fuarda yenilikçi ve sürdürülebilir ev tekstili ve perde ürünleriyle yer alırken, kalite ve zarafetin temsilcisi olan Valeron 2019 koleksiyonunu da ziyaretçilerin beğenisine sundu. Korteks’in inovatif iplikleri de fuarın en dikkat çeken ürünleri arasında yer aldı.


Tarım ürünlerinden tekstile…


Fuarda yenilikçi ev tekstili ürünleri ve perdeleri ile dikkat çeken Zorlu Tekstil, bu sene ilk kez bir sürdürülebilirlik alanı ile ziyaretçilerini ağırladı. Mısır, şeker kamışı gibi yüksek oranda nişasta içeren tarım ürünlerinden elde edilen PLA ipliklerinden üretilen ev tekstili ürünlerinin sergilendiği bu bölüm, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. En çok ilgi çeken ürünlerden biri de, teknik tekstil alanında kullanılan güç tutuşur özellikli perdeydi.


Fuarda Zorlu Tekstil’in yeni perde koleksiyonu brode, tül, damask desenler klasik çizgileri ile tüketicilerin beğenisine sunulurken, egzotik, safari, romantik çiçekler, suluboya efektli soyut ve mini geometrik olmak üzere 8 teması bulunan TrendDeco grubundaki hazır perde ve dekoratif yastıklar da farklı renkleriyle fuardaki yerini aldı.

Valeron’un yenilikçi yüzü: Valeron Lab


Ar-Ge ve tasarıma büyük yatırım yapan Zorlu Tekstil Grubu, Valeron Lab ile Valeron’un yenilikçi yüzünü Heimtextil’de ziyaretçilerle buluşturdu. Bugüne kadar sade, şık ve rafine konsepti ile yaşam alanlarına özgün bir stil kazandıran Valeron, şimdi de Valeron Lab ile tüketicilere daha renkli ve trend ürünler sunuyor. Bio, Bamboo, Crafted, Contract ve Style olmak üzere beş temel seriye sahip olan Valeron Lab, teknolojik eğilimlerden beslenen ve Ar-Ge’den ilham alan yaklaşımı ile özellikle Avrupa pazarında müşterilerine yenilikçi ürünler sunacak. Koleksiyonlarını başta Avrupa olmak üzere 40’a yakın ülkede 200’ü aşkın noktada kullanıcılarla buluşturan Valeron, Valeron Lab ile pazar ve müşteri çeşitliliğini artırmayı hedefliyor.

Korteks’ten fark yaratan ürünler


Avrupa’nın en büyük polyester iplik üreticisi Korteks de, Heimtextil fuarında teknik tekstil alanında fark yaratan ürünleriyle öne çıktı. Korteks, TAÇ UV Resistant, Otomotiv İplikleri, DRY TOUCH®, Recycle, PLA ve pek çok fonksiyonel özellikli iplik ürününü sektör profesyonelleriyle buluşturdu.