Zorlu’nun güneşi
ekosistemiyle
yükselecek

Zorlu Enerji, güneş enerjisi alanında bir ekosistem yaratacak iş ortaklıkları geliştirmek amacıyla Türkiye’nin farklı şehirlerinden iş insanlarını İstanbul’da düzenlediği Solar Zirvesi’nde bir araya getirdi.

Zorlu Enerji Solar Direktörü Evren Evcit ve Solar Satış Müdürü Mehmet Özenbaş

Zorlu Enerji, güneş enerjisi alanında bir ilke daha imza atarak, bir güneş enerjisi ekosistemi yaratma yolunda Türkiye’nin dört bir yanındaki iş insanlarını İstanbul’da düzenlediği Solar Zirvesi’nde buluşturdu. Zorlu Enerji Solar Direktörü Evren Evcit’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Anadolu’dan KOBİ niteliğinde çok sayıda şirket temsilcisi de katıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Evcit, sadece bu alana yatırım yapmakla kalmadıklarını, aynı zamanda Türkiye’de güneş enerjisi uygulamalarının gelişmesi ve bir güneş enerjisi ekosistemi oluşturulmasını da kendilerine misyon edindiklerini söyledi. Hem daha iyi bir yaşam hayalinin gerçekleştirilmesi, hem de elektrik fiyatlarının dengelenmesinde güneşi yegâne çözüm olarak gördüklerini belirten Evcit, Zorlu Enerji olarak bu doğrultuda başta çatılara güneş paneli kurulumu olmak üzere güneş enerjisi sistemlerine 360 derecelik bir bakış açısıyla yatırım yaptıklarını ifade etti. Şu anda çatılar için Türkiye genelinde 20 noktada bulunan çözüm ortağı ağını 2019 sonuna kadar tüm illeri kapsayacak şekilde geliştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Evcit, Zorlu Enerji’nin güneş enerjisi alanındaki bilgi birikimini ve imkânlarını tüm Türkiye’ye taşıyacağını belirterek, Solar Zirvesi’nin bu konuda önemli bir kilometre taşı olacağına inandığını ifade etti.


Zirvede, Solar Satış Müdürü Mehmet Özenbaş da güneş enerjisine yönelik fırsatları öne çıkartan ufuk açıcı bir sunum yaptı. Türkiye’nin güneş enerjisi konusunda sahip olduğu potansiyele dikkat çeken Özenbaş, ülkenin dört bir yanına yayılacak güneş enerjisi sistemleri ile bu pastayı hep birlikte daha da büyütebileceklerini dile getirdi.