VESTEL'DEN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DESTEK

İlk dört ayda
1300 yeni istihdam


Vestel, 2019 İstihdam Seferberliği Programı kapsamında yılın ilk dört ayında 1.300 kişilik yeni istihdam yaratarak çalışan sayısını 17.300’e çıkardı. Vestel’in her alanda olduğu gibi bu konuda da sorumlulukla hareket ettiğini belirten Vestel CEO’su Turan Erdoğan, istihdam hedeflerine destek olmayı çok önemsediklerini söyledi:


“Satış gelirlerinin yüzde 75’ini ihracattan elde eden bir marka olarak Türkiye’nin teknoloji ihracatına en önemli katkıyı yapan şirketlerden biriyiz. 2018 yılında ciromuz, ihracat gelirlerinde yaşanan güçlü büyüme ile 2017 yılına göre yüzde 31 artışla 15,9 milyar TL’ye ulaştı. Bugün 155 ülkeye yaptığımız ihracat ile 21 yıldır kendi sektörümüzün ihracat şampiyonuyuz. Ürettiğimiz teknolojilerle hem dünyanın dikkatini çekiyor hem de Türkiye’nin cari açığının kapanmasına katkıda bulunuyoruz. Türkiye için her geçen gün daha fazla üretmeye, geliştirmeye devam ediyoruz.


2019 İstihdam Seferberliği Programı kapsamında yılın ilk 70 gününde 16.000 kişilik istihdam ordumuza 1.050 kişi daha ekledik. Nisan ayında 250 kişi daha işbaşı yapacak. Vestel olarak her zaman olduğu gibi yine sorumlulukla hareket ediyoruz. Üretmek ve Türk sanayisinin gelişimine katkı yapmanın yanı sıra istihdam hedeflerine destek olmayı çok önemsiyoruz. Türkiye’nin güçlü geleceği için ihtiyaç olan her alanda gayret göstererek, ülkemize fayda sağlamaya devam edeceğiz.”

KADIN TEKNİSYEN EĞİTİM PROJESİ

Vestel yetkili servislerinde “kadın teknisyen” dönemi


Vestel, yetkili servislerinde kadın teknisyen dönemini başlattı. Yetkili servislerde çalışan uzman müşteri temsilcilerinden dileyenleri teknisyen olarak yetiştirmek üzere tasarlanan “Kadın Teknisyen Eğitim Projesi” ilk mezunlarını verdi. Projenin ilk aşamasında 4 hafta süren eğitimlerini tamamlayan 13 kadın teknisyen, 8 Mart’ta sertifikalarını alarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Tekirdağ, Denizli, Amasya ve Şırnak’ta göreve başladı.


“Kadın Teknisyen Eğitim Projesi” kapsamında Vestel Servis Akademi’ye bağlı teknik eğitmenler tarafından yıkayıcı, pişirici ve soğutucu ürün grubunda verilen eğitimler, ikinci aşamada elektronik ve Akıllı Tahta ürün grupları ile devam edecek. Şu an için sadece Vestel Yetkili Servislerinde çalışanlara yönelik olan verilen eğitimlerin daha sonra Vestel’de çalışmak için başvuran kadınları da kapsaması planlanıyor. Vestel, bu yıl 50 kadın teknisyen yetiştirmeyi hedefliyor.