Azerbaycan'da Vestel
rüzgârı

Vestel, bölgede hızla yükselen marka bilinirliğini ve marka algısını desteklemek amacıyla Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki Optimal Live teknoloji mağazasında 800 metrekarelik yeni bir showroom açtı.

Vestel, yurtdışındaki büyümesini yeni mağaza ve showroom’larla sürdürüyor. Son olarak Ocak ayında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki Optimal Live teknoloji mağazasında 800 metrekarelik yeni showroom’unu hizmete sokan Vestel, bölgedeki marka bilinirliğini ve marka algısını daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Türkiye’nin Azerbaycan Ticaret Ataşesi, devlet yetkilileri ve iş insanlarının katıldığı açılışta Vestel’i Gelişen Pazarlar Pazarlama Müdürü Kaan Bultan ile Bölge Satış Müdürü Tufan Tekin temsil etti.


Hem teknoloji ve inovasyon deneyim alanı hem de satış mağazası olarak dizayn edilen Optimal Live’ın ikinci katında bulunan 800 metrekarelik showroom, Vestel’in yurtdışındaki en büyük mağazası. Azerbaycan halkının Vestel teknolojisini bire bir görüp test edebileceği showroom’da, Vestel’in Akıllı Ev konsepti altındaki ürünler de yer alıyor. Showroom’da Vestel’in B2B Display Solutions, LED Aydınlatma gibi ürünlerinin yanı sıra son teknoloji televizyon ve beyaz eşyaları da müşterilerin beğenisine sunuluyor.


Showroom’da 4 kapılı vakum teknolojili buzdolabı, Sıcak Hava Kalkanı teknolojisi, Heat Wrap, akıllı fırınlar, görme engelliler için Vestel Engelsiz Köşesi, Akıllı Ev, Retro serisi, 32 inçten 96 inçe kadar görüntüleme çözümleri, 75 inç 2500 nit digital signage, Sınırsız TV, 55 ve 65 inç OLED TV’ler, kurutucular, Enerji A+++ -70% çamaşır makineleri gibi Vestel’in son teknoloji ürünleri ön plana çıkıyor.

Vestel Bölge Satış Müdürü Tufan Tekin:

Vestel olarak Azerbaycan'daki her eve girmek istiyoruz. Herkese hizmet etmek, her türlü hizmette Azeri halkıyla birlikte olmak istiyoruz.