Kafe Vesto
Yeni Nesil Anne Sohbetleri

9 Şubat’ta Zorlu Center Kafe Vesto’da başlayan “Kafe Vesto Yeni Nesil Anne Sohbetleri” anne, anne adayı ve ebeveynlerle uzman konuşmacıları bir araya getiriyor.

Vestel’in 2016 yılında açtığı Kafe Vesto’lar annelere, anne adaylarına ve ebeveynlere yönelik yeni bir etkinlik dizisi başlattı. “Kafe Vesto Yeni Nesil Anne Sohbetleri” adını taşıyan etkinliğin ilki 9 Şubat günü Zorlu Center Kafe Vesto’da, “gunesanne.com” bloğunun ve “Anneliği Like Et - Bir Annenin Farkındalık Notları” kitabının yazarı Güneş Ulus ile gerçekleştirildi. Ulus, “Öz-şefkatli Ebeveynlik” başlıklı söyleşi hakkında şu bilgileri verdi: “Öz şefkatli farkındalık insanın kendisi ile dost olabilmesi, kendine karşı yargılayıcı olmak yerine zor duygu ve düşünceleri açıklık, merak ve sevgiyle kabul etmesine olanak vermekte. Ebeveyn olmak, hayatımızda en çok kendimizi suçladığımız ve yargıladığımız rollerden bir tanesi. Söyleşide öz-şefkatli farkındalık ile tanışacağız.”


Kafe Vesto Yeni Nesil Anne Sohbetleri’nin ikincisi 22 Şubat’ta ebeveyn koçu, iletişim uzmanı ve Etkili Anne-Baba Okulu eğitimcisi Zeynep İşman’la gerçekleştirildi. Söyleşide “Etkili anne-baba ne demek, nasıl olunur?” sorusuna yanıt veren İşman, aile içinde gerçek sorunu ve görünen sorunu birbirinden ayırma, sorunlara yapıcı çözümler getirirken çocuklarla ilişkileri güçlendirme, çatışmaları ele alma , saygı ve sevgi odaklı birey yetiştirme ve aile içi iletişim gibi konulara değindi.


Annelerin büyük ilgisini çeken buluşmaların üçüncüsü ise 22 Mart tarihinde, Zeynep İşman’ın moderatörlüğünde ve Dijital Denge Sosyal Girişimi Kurucusu Tuğba Şengül Mısırlıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Uzun yıllardır teknoloji sektöründe çalışan bir profesyonel ve iki çocuklu bir anne olan Tuğba Şengül Mısırlıoğlu tarafından kurulan ve kâr amacı gütmeyen sosyal girişim Dijital Denge, teknolojinin varlığını ve gelişimini reddetmeden, bireylerin yaşam ve dijital dünya arasında sağlıklı bir denge kurması için teknolojik farkındalık yaratmayı amaçlıyor.