ödüle doymuyor!

Dünyanın en eski ve en prestijli tasarım ödülü Vestel’in

Vestel’in 12 ürünü, dünyanın en prestijli ödülü Good Design’a layık görüldü. Vestel, bu başarısıyla Good Design Awards’tan bugüne kadar aldığı toplam ödül sayısını 72’ye yükselterek, en çok ödül alan markalar arasındaki yerini pekiştirdi.


Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Vestel ürünleri, teknolojileri ile olduğu kadar tasarımlarıyla da dünyanın dikkatini çekiyor. Her bir ürünün kullanıcı dostu olması, şık görünmesi, kullanılan materyallerin çevreye duyarlı olması için özen gösteriyoruz. Bu ödüller ne kadar doğru yolda olduğumuzu, tüketiciyi ne kadar iyi tanıdığımızı ve çevreye ne kadar önem verdiğimizi gösteriyor. Good Design gibi prestijli bir ödüle layık görülmekten büyük gurur duyuyoruz. Başta 1.600 kişilik Ar-Ge kadromuz ve tasarım ekibimiz olmak üzere, tüm Vestel çalışanlarını kutluyorum,” dedi.


Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi tarafından 1950 yılından bu yana dağıtılan Good Design Ödülleri, tasarımı estetik ve işlevsellikle bağdaştıran yenilikçi endüstriyel tasarımlara veriliyor. Yarışmaya katılan ürünler tasarım, yenilik, sürdürülebilirlik, yaratıcılık, markalama, ekolojik olarak sorumlu tasarım, insan faktörleri, malzeme, teknoloji, grafik sanatlar, paketleme ve evrensel tasarım kategorilerinde değerlendiriliyor. Ödül kazanan ürünler, müzenin Kalıcı Tasarım Koleksiyonu’na dahil ediliyor.


Vestel, yarışmanın “Elektronik” kategorisinde 65560 Sınırsız TV, GlassON OLED Wallpaper Box TV, Nina TV, RC 43135 uzaktan kumanda ailesi, RC 43140 uzaktan kumanda ve Venus Z20 akıllı telefon ile ödüle layık görüldü. “Mutfak Eşyaları” kategorisinde ise Vakum teknolojili buzdolabı, Sihirli Dokunuş teknolojili (BrilliART) bulaşık makinesi, A serisi bulaşık makinesi, T20 Pyrojet® teknolojili çamaşır makinesi, Akıllı Jet (IntelliCare) teknolojili çamaşır makinesi ve Sıcak Hava Kalkanı teknolojili ankastre fırın, Good Design Ödülü’ne layık görüldü.

VESTEL CEO’SU TURAN ERDOĞAN

“Good Design gibi prestijli bir ödüle layık görülmekten büyük gurur duyuyoruz. Bu ödüller ne kadar doğru yolda olduğumuzu, tüketiciyi ne kadar iyi tanıdığımızı ve çevreye ne kadar önem verdiğimizi gösteriyor.”

Vestel Müşteri Hizmetleri, müşteri memnuniyetinde altıncı kez büyük ödülün sahibi oldu

Vestel Müşteri Hizmetleri, Türkiye’nin en yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan markalarının belirlendiği ŞikâyetVar A.C.E Awards 2019’da “Diamond” ödülünün sahibi oldu. Beyaz Eşya, Elektronik ve Akıllı Telefon kategorilerinde yarışan Vestel, geçtiğimiz 6 yılda olduğu gibi bir kez daha müşteri memnuniyetinde yarıştığı tüm kategorilerde birinciliği kaptırmadı.

3,8 milyon üyesi bulunan sikayetvar.com, dünyanın ilk ve en büyük müşteri memnuniyeti platformu. Her ay 8,5 milyon tekil kullanıcı, bir ürün satın almadan önce referans olarak platformu ziyaret ediyor. Vestel, “Türkiye’de hangi markalar müşteri memnuniyetine çok önem veriyor ve gelen şikâyetleri iyi yönetiyor?” sorularının yanıt bulduğu bu platformda 6 yıldır birinciliğini koruyor.