TÜRKİYE'DEN FORBES TRAVEL GUIDE'DA

5 YILDIZA LAYIK GÖRÜLEN TEK OTEL

Raffles İstanbul

Seyahat endüstrisinin otoritesi kabul edilen Forbes Travel Guide, her yıl dünyanın en prestijli otellerinin değerlendirmeye alındığı “Star Rating” listesinde Raffles İstanbul’u 5 yıldıza layık gördü. Türkiye’de 5 yıldız kategorisindeki tek otel olan Raffles İstanbul, böylece dünyanın en seçkin otelleri arasındaki yerini aldı.

Dünyada lüks seyahat noktalarıyla ilgili yaptığı derecelendirmelerle turizm sektörünün en prestijli otoritesi olarak kabul edilen Forbes Travel Guide, her sene düzenlenen “Star Rating” listesini açıkladı. Forbes ekiplerinin tüm dünyada turizm sektörünün önde gelen destinasyonlarını büyük bir titizlikle değerlendirmeye aldığı listede Raffles İstanbul, Türkiye’de 5 yıldıza layık görülen tek otel oldu. Bu sonuçla Raffles İstanbul, ForbesTravelGuide.com'un tüm dünyada referans kabul edilen listesinde de yer alacak.

Aldıkları ödülün sadece Raffles için değil, aynı zamanda Türkiye turizmi için de bir “zirve” anlamı taşıdığını söyleyen Raffles İstanbul Genel Müdürü Christian Hirt, “Burada her misafirimize unutulmaz ve hayallerin ötesinde bir deneyim sunmak için özenle çalışıyoruz. Her bir çalışanımız nezdinde söyleyebilirim; işimizi tutku ile ve duygusal lüksün inceliklerini bilerek, hissederek yapıyoruz. Forbes Travel Guide tarafından 5 yıldıza layık görülmek, hepimizi onurlandıran bir gelişme oldu. Bugüne kadar aldığımız pek çok ödül arasında bunu zirve olarak yorumlayabiliriz. Lüks segmentte bizi dünyanın 1. ligine dahil eden bu değerli ödülün ülkemize ve şehrimize gelmesini sağlayan ekibimizi tebrik ediyor ve kendileri ile gurur duyuyoruz,” dedi.

Raffles İstanbul hakkında

İstanbul’un modern, eklektik ve enerjik yüzünün mükemmel bir yansıması olan Raffles İstanbul Zorlu Center, Raffles otellerinin Türkiye’deki ilk, Avrupa’da ise ikinci oteli olarak Eylül 2014’te hizmete girdi.


Boğaziçi, Adalar ve tarihi yarımadayı kuşbakışı gören konumuyla fark yaratan otel, moda, yemek ve sanatın yeni buluşma noktası olarak konumlanıyor. Duygusal lüksü yaşatma biçimi, sunduğu eşsiz ürün ve hizmetleri ve merkezi lokasyonuyla Raffles İstanbul, 136 konuk odası, 49 süit ve 66 rezidansın yanı sıra ödüllü Raffles Spa, toplantılar ve etkinlik alanları, Pan-Asya lezzetlerinin sunulduğu Isokyo restoranı, modern yoruma sahip Long Bar ve Raffles Patisserie gibi ayrıcalıkları misafirlerine sunuyor.


Bugüne kadar sayısız ödül alan otel, son olarak Forbes Travel Guide’da 5 yıldız alarak zirveye çıktı.