Alice Müzikali sahnede

“Büyülendim! Son zamanlarda izlediğim en başarılı müzikaldi.”
HINCAL ULUÇ, SABAH

Zorlu PSM, id ve BKM ortaklığıyla hayata geçirilen büyük prodüksiyonlu ilk yerli müzikal “Alice”, dünya sahnelerinin büyük prodüksiyonlarına ev sahipliği yapan Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde seyircilerle buluştu.

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserleri arasındaki yerini alan “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliğinde ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile 7 Şubat’ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde perdelerini açtı.


Müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice” olarak izleyicilerin karşına çıkarken, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Merve Dizdar “Kedi”, İbrahim Selim “Kral”, Şükrü Özyıldız ise “Şapkacı” rolü ile başrolleri paylaşıyor. Sahne tasarımı, müzikleri, kostümleri ve heyecan dolu hikâyesiyle “Alice”, seyircilere görsel bir şölen sunuyor.


Ben kimim? Hangisi gerçek, hangisi sanal?


Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal bir dünyanın içine dalar. “Ben kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınarken, korkuları ve arzularıyla başbaşa kalır.


“Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın büyüme hikâyesini sahneye taşıyor. Alice Müzikali, 17 Haziran'a kadar sahnelenmeye devam edecek.

“Harika bir ekip, harika bir iş çıkartmış.”
ESİN ÖVET, HABERTÜRK