Akıllı Hayat Akademisi

“Sürdürülebilirlik 101” eğitimleri

tamamlandı

Zorlu Holding’in yenilenen “Akıllı Hayat 2030” stratejisi çerçevesinde Zorlu Grubu çalışanlarının sürdürülebilirlik alanındaki bilgi birikimini artırmak ve bu alanda dünyada yaşanan gelişmeler hakkında takibini güçlendirmek adına Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile tasarladığı Akıllı Hayat Akademisi, üçüncü yılında da yenilenmiş programıyla katılımcıların ufkunu genişletti.

Zorlu Grubu çalışanlarının sürdürülebilirlik alanında en güncel bilgilerle donatılması ve dünyadaki sürdürülebilirlik gündemi ve yaşanan gelişmeler konusunda bilgilendirilmesi amacıyla hayata geçirilen Akıllı Hayat Akademisi, sürdürülebilirliğin temel kavramlarına odaklanan “Sürdürülebilirlik 101” eğitimleri ile bir yeniliğe daha imza attı. Zorlu Holding İnsan Kaynakları Grubu Başkanlığı’nın desteğiyle üç yıldır düzenlenen Akıllı Hayat Akademisi, Boğaziçi Üniversitesi ve S360’ın danışmanlığında tasarlandı.

“Sürdürülebilirlik 101” eğitiminde, uzman akademisyenler ve konuk konuşmacılar tarafından katılımcılara iklim krizi, döngüsel ekonomi, girişimcilik ve inovasyon, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi temel kavramlar anlatıldı. Ayrıca Yeşil Mutabakat ve kontrollü büyüme gibi yeni yaklaşım ve güncel gelişmeler de örneklerle aktarıldı.

Çevrimiçi olarak ilki 3-4 Haziran’da düzenlenen “Sürdürülebilirlik 101” eğitimleri dört ayrı grupta gerçekleşti ve eğitimin sonunda derslerin yüzde 80’ine katılım gösteren katılımcılar BÜYEM’den “Katılım Sertifikası” almaya hak kazandı. Ayrıca eğitimin ardından, eğitmenlerin yaptığı değerlendirme ile bazı katılımcılara “Başarı Sertifikası” verildi.