Jules Verne’den

en keyifli

yürüyüş rotaları

tavsiyeleri

Dönem dönem hepimiz, klasik tatil kalıplarını aşan seyahatler planlamayı seviyoruz. Özellikle pandemi sürecinde uzun süre evde vakit geçirmenin ve kısıtlı hareket etmenin de etkisiyle bugünlerde yürüyüş rotalarına olan talep artıyor. Macera dolu bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız, Jules Verne olarak dünyaca ünlü yürüyüş yollarına ev sahipliği yapan Türkiye ve dünyadaki en özel trekking rotalarını derledik.

İstanbul Avrupa yakasının gözde yeşil alanı Belgrad Ormanı’ndan Polonezköy’e; Türkiye’nin en uzun yürüyüş rotası Likya Yolu’ndan oksijen deposu Kaz Dağları’na; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İnka Yolu’ndan Afrika’nın en yüksek dağı Kilimanjaro’ya kadar uzanan, Türkiye’nin ve dünyanın en keyifli yürüyüş yollarını keşfetmeye hazır mısınız?

Adım adım gezebileceğiniz, gezdikçe hem tarihe hem de doğaya doyabileceğiniz en popüler destinasyonları sizin için araştırdık. En iyi trekking parkurlarına yer verdiğimiz yazımızı okumadan doğa yürüyüşü rotanızı belirlemeyin!

İstanbul’dan uzaklaşmadan trekking yapmak mümkün

İstanbul gibi bir metropolde yaşayanlar için en pratik doğaya kaçma etkinliklerinden biri olan trekking, hem yeni insanlar tanıyıp hem de spor yapmak için mükemmel bir seçenek sunuyor.

Usta bir ressam fırçasından tuvale dökülmüş hissi yaratan birbirinden güzel trekking rotaları eşliğinde yola çıkıp, doğanın güzelliklerine şahit olmaya ne dersiniz? Haftanın stresini ve sıkıntısını atıp, temiz hava depolayabileceğiniz İstanbul ve çevresindeki en iyi trekking rotalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin paha biçilemez yürüyüş rotaları

Türkiye’nin dört bir yanından sizi heyecanlandıracak yürüyüş yolları ile tarihi, mimari ve doğal güzellikleri ile şimdi tanışma zamanı. Kimi zaman antik kentleri ziyaret edecek, kimi zaman masmavi suların kenarında yürüyerek manzaraya dalacak, kimi zaman da yemyeşil patikalardan geçerek eski uygarlıkların izini süreceksiniz. Frig Yolu’ndan Kaz Dağları Rotası’na; Çamlıhemşin Yayla Rotası’ndan Likya Yolu’na, Türkiye’nin doğayla bütünleşen paha biçilemez yürüyüş rotalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın paha biçilemez yürüyüş rotaları

Yürüyüş yaparak nefes kesen yerler keşfetmek ve doğal güzelliklere şahit olmak kadar büyülü bir şey olmasa gerek. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İnka Yolu’ndan Afrika’nın en yüksek dağı Kilimanjaro’ya; doğa tutkunlarına unutamayacakları bir yürüyüş rotası vadeden Annapurna’dan Fiordland Ulusal Parkı içinde yer alan Routeburn’a kadar uzanan en iyi yürüyüş parkurları sizleri bekliyor. Üstelik listede Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş rotası olarak kabul edilen, dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olan Likya Yolu da var. Dünyanın keşfedilmeyi bekleyen görkemli yürüyüş rotalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Birbirinden keyifli yürüyüş rotalarında size özel seyahat programı için: travel@julesverne.com.tr