Osmangazi EDAŞ’ın düzenlediği Resim ve Şiir Yarışması sonuçlandı

Osmangazi EDAŞ ve Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “daha temiz yarınlar ve daha temiz bir dünya” temasıyla düzenlenen enerji tasarrufu ve enerji verimliliği konulu Resim ve Şiir Yarışması sonuçlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başvuruların alınmaya başladığı, resim dalında ilkokul öğrencilerinin, şiir dalında ise ortaokul öğrencilerinin katıldığı yarışmanın sonucunda dereceye giren çocuklar ödüllendirildi.

Osmangazi EDAŞ, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinde elektrik dağıtım hizmetini kesintisiz ve çevreye uyumlu bir şekilde vermek amacıyla faaliyetlerini sürdürürken, bir taraftan da çocuklara yönelik bilinçlendirici etkinlikler düzenlemeyi ihmal etmiyor. Her sene bir ilde düzenlenen ve geleneksel hale gelen Resim ve Şiir Yarışması ile gelecek nesillere enerjide tasarruf ve verimlilik bilinci aşılanması hedefleniyor.

101’inci yılını coşku ile kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başvuruları alınmaya başlanan yarışma vesilesiyle Ege Orman Vakfı’na 101 fidan bağışı yapıldı. Bu sembolik bağış ile başlayan yarışma, Osmangazi EDAŞ ve Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleşti. Afyonkarahisar’daki ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ve konusu “Enerji Tasarrufu ve Enerji Verimliliği” olarak belirlenen Resim ve Şiir Yarışması'nda, çocuklar enerji tasarrufu konusundaki düşünce ve hayallerini kâğıda döktü.

Ülkemizin geleceğinin enerjisi olan çocukların, enerji kaynaklarının verimli kullanılması konusunda bilinçlendirilmesi ve sorumlu kullanıcı davranışlarına özendirilmeleri amacıyla düzenlenen yarışmanın sonucunda birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere tablet, üçüncülere ise bisiklet armağan edildi. Yarışmada dereceye giren eserler gelecek seneye kadar OEDAŞ Bölge İşletme Müdürlüklerinde sırayla sergilenecek.

Resim dalında dereceye giren öğrenciler

1. Şevval Miray Utku / Miralay Reşatbey İlkokulu

2. Ali Özcan / Şakir Ünver İlkokulu

3. Ela Özdemir / Şakir Ünver İlkokulu

Şiir dalında dereceye giren öğrenciler

1. Hatice Şen / 125. Yıl Ortaokulu

2. Nisa Nur Bozkurt / Osmangazi Ortaokulu

3. İbrahim Levent Başkaya / Abdürrahim Mısri Ortaokulu