ZES

üçüncü yılında

1.000 sokete ulaştı

Zorlu Enerji’nin yeni nesil teknolojileri hayata geçirmek amacıyla yaptığı en büyük yatırımlardan biri olan elektrikli şarj istasyonu ağı Zorlu Energy Solutions (ZES), üçüncü yılında 81 ilin tamamında 1.000 sokete ulaştı.

Zorlu Enerji’nin geleceğin enerji şirketi olma vizyonuyla sürdürülebilirlik alanında hayata geçirdiği en büyük yatırımlardan biri olan elektrikli şarj istasyonu ağı Zorlu Energy Solutions (ZES), kesintisiz yolculuk deneyimini ulaşılabilir hale getirmek için verdiği hizmeti her gün biraz daha ileriye taşıyor. Zorlu Enerji’nin karbon nötr bir gelecek için elektrikli araç dönüşümünü desteklemek amacıyla 2018 yılında kurduğu elektrikli araç şarj istasyonu ağı ZES, 81 ilin tamamında 1.000 sokete ulaştı.

ZES ile üniversitelerde yeşil kampüs dönemi başladı

Elektrikli araçlarla kesintisiz yolculuk imkânını Türkiye’nin tüm illerine taşıyan ZES, teknoloji ve yeniliği hayatlarına en hızlı şekilde adapte eden üniversiteli gençleri de elektrikli araç kullanımına özendirmek amacıyla farklı kampüslerde şarj istasyonu ağı kurmaya başladı.

ZES, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ardından şarj istasyonlarını son olarak İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa yerleşkelerindeki öğrencilerle buluşturdu. İki tanesi Avcılar Yerleşkesi’nde olmak üzere Büyükçekmece, Bahçeköy, Cerrahpaşa, Sultangazi ve Bakırköy Yerleşkelerine kurulan 7 adet ZES şarj istasyonu sayesinde öğrenciler, Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) ile belgelendirilmiş temiz enerji ile araçlarını şarj edebilecek.