OEDAŞ

kız öğrencilerin yanında

Osmangazi EDAŞ, kadınların dezavantajlı olduğu enerji sektöründe fırsat eşitliği alanında farkındalığı artırmak ve kız çocuklarına destek vermek amacıyla meslek liselerinde okuyan kız öğrencilere sağladığı online staj imkânını bu yıl da devam ettiriyor. Afyonkarahisar’da imzalanan protokolle 3 meslek lisesinde okuyan kız öğrencilere online staj fırsatı sunulan projenin bundan sonra da her sene tekrarlanması amaçlanıyor.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi EDAŞ, sürdürülebilirlik odaklı değişim ve dönüşüm hareketinin en önemli halkalarından biri olarak kabul ettiği fırsat eşitliği programı “Enerjimiz Eşit” kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Afyonkarahisar’daki üç meslek lisesinde okuyan kız öğrencilere online staj yapma olanağı sağlayan OEDAŞ, bu yıl da Uzaktan Mesleki ve Teknik Gelişim İş Birliği Protokolü’nü imzalayarak kız öğrencilere desteğini sürdürdü. İş birliği protokolü Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar İl Milli Müdürü Metin Yalçın ve OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın’ın katıldığı toplantıda imzalandı. Protokol kapsamında Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören kız öğrenciler, staj programında başarılı olmaları halinde istihdam imkânına da sahip olacak.

Bugüne kadar 64 kız öğrenci staj programını tamamladı

Geçtiğimiz yıl Enerjimiz Eşit Başlıyoruz adıyla Afyonkarahisar’daki meslek liselerinin Elektrik-Elektronik Bölümü 10, 11 ve 12’inci sınıflarında okuyan 64 kız öğrenciye online staj imkânı sağlayan Osmangazi EDAŞ, staj programının ilk etabını aralık ayında, ikinci etabını ise geçtiğimiz mayıs ayında tamamladı. Kadın teknisyen istihdamının artırılmasını hedefleyen staj programının her sene tekrar etmesi planlanıyor.