Vestel buzdolaplarında

daha az plastik ile

daha sürdürülebilir

bir gelecek!

Vestel, çevreci yaklaşımı ve ekosisteme saygılı faaliyetleriyle sürdürülebilirlik ekseninde üretim yapmayı sürdürüyor. Plastik kullanımının azaltılarak doğa dostu bio malzemelerin kullanıldığı Vestel buzdolapları hem doğayı hem de gıdaları koruyor.

İklim değişikliği ve doğal kaynakların sınırsızca kullanılmasının çevre üzerinde yarattığı etkiler nedeniyle sürdürülebilirlik her geçen gün daha da önem kazanıyor. Akıllı Hayat 2030 vizyonu doğrultusunda tüm üretim aşamalarında doğayı destekleyen bir tutum sergileyen Vestel, su tasarrufu sağlamak amacıyla geliştirdiği ve dört yıldır devam eden enerji verimliliği projesinden sonra plastik kullanımını azaltmaya yönelik çalışmalarına da başladı.

Biolive ekibi ile birlikte yürütülen çalışmalar sonucunda, zeytin çekirdeğinden dönüştürülen bioplastikler sayesinde Vestel buzdolaplarında plastik kullanımı azaltıldı. Tamamen doğal malzemelerle üretilen biyoplastikler, geri dönüşümlü, anti-mikrobiyal, anti-viral ve anti-kanserojenik özellikleri sayesinde hayatın hemen her alanında güvenle kullanılabiliyor. Vestel’in bio malzemelerle üretilen buzdolapları hem gıdaları hem de doğayı koruyor.

Doğallığın ve sağlıklı yaşamın bir sembolü olan zeytin, sofralardan sonra Vestel buzdolapları ile de saflığı ve sürdürülebilir bir yaşamı evlere taşıyor.