Mehmet Zorlu

vefatının 16’ncı yılında anıldı

Dönemin kısıtlı imkânlarıyla, dürüstlüğün ve çok çalışmanın gücüne inanarak yola çıkan ve Babadağ’daki küçük bir dokuma tezgâhında Zorlu Holding’in bugünkü temellerini atan Mehmet Zorlu, vefatının 16. yılında saygı ve özlemle anıldı.

Denizli’nin Babadağ ilçesinde aile mesleği olan dokumacılıkla ailesinin geçimini sağlayan ve ticarette dürüstlük ve kalite ilkesiyle Zorlu Holding’e giden yolun ilk taşlarını döşeyen Mehmet Zorlu, vefat tarihi olan 5 Temmuz 2005’in 16’ncı yılında saygıyla anıldı.

Mehmet Zorlu’nun hayatı boyunca benimseyip kendisinden sonra gelenlere yön gösteren ilke ve tavsiyeleri, günümüzde de Zorlu Grubu’nun en temel değerlerini oluşturmaya devam ediyor. O’nun her fırsatta dile getirdiği, “Dürüst olacaksın, çalışkan olacaksın, sorumluluk sahibi olacaksın. Ne oldum demeyeceksin; ne olacağım diyeceksin. Hayaller kuracak, o hayallerin peşinden gidecek, daima yeni ekmek tekneleri kuracaksın. Memleketini seveceksin, vefalı olacaksın ve mutlaka yarınlarla da dost olacaksın!” sözleri, dün olduğu gibi bugün de Zorlu Holding ailesinin yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

1953’te Babadağ’da temelleri atılan Zorlu Grubu, Mehmet Zorlu’dan aldığı ilham ve ondan emanet aldığı bayrakla bugün dünya çapında yüz milyonlarca insanın hayatına dokunarak, daha yaşanabilir bir dünya hedefiyle toplum için değer yaratıyor. En büyük hayallerinden biri, kendisinin sahip olamadığı desteği hayali olan başka insanlara sunmak olan Mehmet Zorlu’nun bu hassasiyeti doğrultusunda kurulan Mehmet Zorlu Vakfı da, hayali olan gençleri destekleyerek onlara gelişim fırsatı sunuyor.

Kurucumuz Mehmet Zorlu'yu, aramızdan ayrılışının 16’ncı yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyor, bize miras bıraktığı ve yolumuz aydınlatan ilkeler için kendisine sonsuz minnetlerimizi sunuyoruz.