Zorlu PSM’nin yeni online radyosu

“Vestel PSM Radyo” yayın hayatına başladı

Dijital kanallar üzerinden sanatseverlere özgün ve kaliteli içerikler sunan Zorlu PSM, Vestel sponsorluğu ve Karnaval Medya Grubu iş birliğiyle yeni performans alanı “Vestel PSM Radyo”yu hayata geçirdi. Sahnelerinin ruhunu radyoya taşıyan Zorlu PSM, online radyosu ile müziğe ve kültür sanata yepyeni bir alan daha kazandırdı.

Dijital dünyada sunduğu özgün içeriklerle her geçen gün daha fazla sanatsevere ulaşan Zorlu PSM, Vestel sponsorluğu ve Karnaval Medya Grubu iş birliği ile Vestel PSM Radyo’yu hayata geçirdi. Zorlu PSM’nin, sesini daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla hayata geçirdiği yeni performans alanı Vestel PSM Radyo, klasik rock, pop rock, indie rock, folk, turkish folk, caz ve soul gibi pek çok farklı müzik türünü barındıran yayın akışının yanı sıra özgün içerikli programlar da sunuyor. Zorlu PSM sahnelerinin ruhunu yansıtan müzik seçkisi, yepyeni içerikler ve çok daha fazlasıyla Vestel PSM Radyo’yu Karnaval.com, Karnaval IOS ve Android uygulamaları ile zorlupsm.com’dan dinlemek mümkün.

Zorlu PSM Genel Müdürü Filiz Ova

“Radyonun herkese erişilebilir olmasını önemsiyoruz.”

Kültür sanata erişimin herkes için erişilebilir olmasının öncelikleri arasında yer aldığını belirten Zorlu PSM Genel Müdürü Filiz Ova, yeni performans alanları olarak tanımladıkları Vestel PSM Radyo ile ilgili olarak, “Radyo 125 yıldır varlığını sürdüren ve her daim gelişen teknolojik trendlerle kendini yenileyen bir kitle iletişim aracı. Günümüzde gezegenin yüzde 95’ine ulaşıyor. Yakın zamanda yapılan Nielsen araştırması gösteriyor ki katılımcıların yüzde 83’ü pandemi döneminde daha çok radyo dinliyor.

RTÜK araştırması ise katılımcıların yüzde 67 oranında özellikle mobil cihazlardan dinlendiğini gösteriyor. 15-24 yaş aralığının yüzde 38,4’ü, 25-34 yaş aralığının yüzde 40,4’ü ve 35-44 yaş aralığının yüzde 40,7’si evinde ya da işyerinde radyo bulunduruyor. Radyo, altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Tüm bu verilerin yanında radyonun herkese erişilebilir olmasını Zorlu PSM olarak özellikle önemsiyoruz. Bu yönüyle PSM sahnelerini radyomuza taşıyacak ve böylelikle içeriklerimizi 24 saat izleyicilerimize ulaştırabileceğiz” şeklinde konuştu.

Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler

“Vestel PSM Radyo, dinleyicileri nicelikten öte nitelik olarak memnun edecek bir dijital radyo.”

Vestel PSM Radyo’nun basın toplantısında konuşan ve radyonun sponsorluğunu üstlenen Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, “2020 yılı hepimizin hayatını derinden etkileyen, alışkanlıklarımızı değiştirdiğimiz, mevcut şartlar altında yeni şeyler keşfettiğimiz bir yıl oldu. Dünyada 350 milyon kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre pandemi döneminde insanların yüzde 20’si yeni bir hobi edindi. Bu oranın yüzde 40’ı mutfakla ilgili bir hobi edinirken, yüzde 40’si sanat, yüzde 20’si de sporla ilgilendi. Vestel olarak mutfak halihazırda faaliyet gösterdiğimiz, teknolojilerimizle tüketicilerin hayatını kolaylaştırıp, mutfak deneyimini keyifli hale getirdiğimiz bir alan. Spor, uzun yıllardır Vestel olarak desteklediğimiz, voleybol, ritmik jimnastik, hentbol gibi özellikle kadın sporcuların gelişimine katkıda bulunabileceğimiz dallarda yatırımlarımızı sürdürdüğümüz bir alan.

Sanatta ise uzun yıllardır Zorlu PSM ile iş birliği içinde olmaktan büyük onur duyduğumuz bir alan. Şimdi sanat ve teknolojiyi aynı yolda buluşturan bu güç birliğini yeni bir boyuta taşıyoruz. Zengin içeriklerle hayata geçen Vestel PSM Radyo, dinleyicileri nicelikten öte nitelik olarak memnun edecek bir dijital radyo olacak. Zorlu PSM ve Karnaval Radyo iş birliğiyle hayata geçen Vestel PSM Radyo, Türk insanının tam da en ihtiyacı olan dönemde eğlenceli içerikler, keyifli sohbetler, pandemide hayatımızın önemli bir parçası haline gelen podcast’ler ve kaliteli müzik dinleme imkânı sunacak” dedi.

Karnaval Medya Grubu COO’su Burak Can

“Zorlu PSM'nin çoksesli özgün içeriğini dijital radyo mecrasına taşımaktan mutluyuz.”

Karnaval Medya Grubu COO’su Burak Can ise, “Bugün Karnaval Medya Grubu olarak, Vestel sponsorluğunda Zorlu PSM ile birlikte hayata geçirdiğimiz Vestel PSM Radyo ile Zorlu PSM'nin çoksesli özgün içeriğini dijital radyo mecrasına taşıyor olmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Karnaval Medya Grubu bünyesinde bulunan ve 90'ların başından bu yana Türkiye'nin en eski, en köklü radyolarından gelen tecrübe ile birlikte radyoculuktaki bilgi birikimimizi, Karnaval'ın güçlü teknik altyapısında Vestel PSM Radyo'da birleştirdik.

Dolayısıyla bu özel iş birliği, geleneksel medya sponsorluğumuz dışında Zorlu PSM gibi kültür sanat ve eğlence alanında lokomotif görevi gören bir markayla birlikte içerik üretiminde bir değer zinciri yaratma ve bu değer zinciriyle birçok yere de dokunabilme amaçlarını da içerdiğinden bizim için çok kıymetli” ifadelerini kullandı.

Şimdi de radyodaki performansımızı görün!

Birçok farklı müzik janrını barındıran bir yayın akışının yanı sıra özgün içerikli programların da yer alacağı Vestel PSM Radyo’da, caz davulcuları üzerine programıyla Ferit Odman; Kuzey ülkelerinden haberler ve müzik seçkileri ile Nordik Simit; keşif temalı müzik programı ile Merve Evirgen; popüler kültür ve gündeme dair Play Tuşu; programında ağına takılan müzik ve müzisyenlere yer vereceği programı ile Okan Aydın; her bölümde bir kült filmin “Türkiye’de çekilse yönetmeni kim olurdu, kim oynardı, senaryo nasıl olurdu?” sorularına eğlenceli cevaplar arayacakları programları ile “Kutsal Motor”; lokal sahnenin öne çıkan isimlerini ağırladığı Lokal Terapi ile Zeynep Güray ve kültür sanat gündeminden haberlerin yer alacağı Bloknot dinleyicilerle buluşacak.