Olmazı olduran

Nusrat’ın hikâyesi

Vestel’in sosyal medya kanallarında

Vestel, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni tarihçi Emrah Sefa Gürkan’ın anlatımı ile, savaşın seyrini değiştiren Nusrat mayın gemisi üzerinden 3 farklı hikâye ile kutladı.

Vestel, Türk tarihine büyük bir destan olarak yazılmış 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümü için özel bir yapıma imza attı. Üstün işgalci donanmasına karşı dünyanın hiç beklemediği bu zaferin elde edilmesinde çok önemli bir rol üstlenen ve olmazı olduran Nusrat mayın gemisinin sıra dışı hikâyesini, tarihçi yazar ve akademisyen Emrah Sefa Gürkan anlattı. Vestel’in sosyal medya kanallarında yayınlanan üç filmin ilkinde hasta kalbine aldırmadan göreve giden Tophaneli Yüzbaşı İsmail Hakkı Bey ve onun komutasındaki cesur denizcilerin hikâyesi; ikinci filmde Nusrat mayın gemisinin bir gecede tarihin akışını değiştirecek göreve çıkışı; üçüncü filmde ise Çanakkale’nin denizden geçilemeyeceğinin tüm dünyaya ilan edilmesi anlatıldı.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale’yi geçilmez kılan tüm kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve saygıyla anıyoruz.