Tasarım Nobeli IDA’dan Vestel’in akıllı tasarımlarına

17 ödül

Vestel, ABD merkezli uluslararası tasarım yarışması IDA’dan toplam 17 ödül kazandı. “Tasarımın Nobeli” olarak anılan prestijli organizasyona damga vuran Vestel, elde ettiği başarıyla yarışma tarihine adını yazdırdı.

Akıllı ve sürdürülebilir multidisipliner tasarımlar konusunda dünyanın en saygın ödül organizasyonlarından biri olan IDA’nın (International Design Awards) 2020 kazananları açıklandı. Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ve mimari, iç mimari, moda, grafik ve ürün tasarımı alanlarında vizyoner tasarımların yarıştığı organizasyonda Vestel, elektronik ve beyaz eşya tasarımlarıyla toplam 17 ödül kazandı. Vestel, yarışma tarihinde bu başarıya ulaşan ilk büyük ölçekli Türk şirketi oldu.

Vestel Elektronik 11 ödülle 3 bin marka içinde 12’nci sırada

Vestel Elektronik “Ev Elektroniği” kategorisinde 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz ödül kazanırken, elektrikli araç şarj cihazı Runner Duo tasarımı ile “Sürdürülebilir Yaşam” kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu. Bir diğer yenilikçi tasarımı olan elektrikli araç şarj ünitesi EVC08 ise jüriden “sektörün en güçlü ürünü” yorumu ile aynı kategoride altın ödüle layık görüldü. Uzaktan kumanda, çocuklar için tasarlanmış akıllı ekran ve akıllı ayna gibi inovatif ve estetik tasarımlarıyla Vestel Elektronik toplamda 11 ödül kazandı. Vestel Elektronik, böylece sektöründe global ölçekte 3000 marka içinde 12’nci sırada yer aldı.

Vestel Beyaz Eşya’dan görkemli bir başlangıç!

Vestel Beyaz Eşya ise bu yıl ilk kez katıldığı IDA Awards’tan 6 ödülle döndü. Yarışmaya dahil olan tüm ürünlerinin ödüle layık görüldüğü organizasyon kapsamında Vestel Beyaz Eşya 1 altın, 4 gümüş ve 1 bronz ödül kazandı. Yüksek teknolojili sensörleriyle deterjan miktarını kendi belirleyen, enerji ve su tasarrufu sağlayan Sihirli Dokunuş Teknolojili Bulaşık Makinesi ile Akıllı Jet Çamaşır Makinesi, ayrıca akıllıca tasarlanmış aksesuarlarıyla kullanıcı dostu Kurutma Makinesi ve Sıcak Hava Kalkanı teknolojili Ankastre Fırın, Vestel Beyaz Eşya’nın yarışmada ödüle layık görülen tasarımları oldu. Vakum ve mayalama teknolojisini bir araya getirerek, sağlıklı yaşam vaat eden ve gıda israfını azaltmaya odaklanan Maya Buzdolabı ise altınla ödüllendirildi.