Kıvılcımlar ve AbilityPool

toplumsal fayda için bir araya geldi

Zorlu Holding’in parlak bir gelecek ve sürdürülebilir bir yaşam için iki yıl önce başlattığı kurumsal gönüllülük hareketi Kıvılcımlar, üçüncü yaşına yeni bir işbirliğiyle girdi. Kıvılcımlar, Zorlu Holding kurum içi girişimcilik programı Parlak Bi Fikir'in ilk dönem yatırımlarından AbilityPool ile iş birliği yapma kararı alarak, toplumsal fayda için güçlü bir birlikteliğe imza attı.

Zorlu Holding’in Akıllı Hayat 2030 vizyonuna paralel olarak, çalışanların yetkinlik ve potansiyellerini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan kurumsal gönüllülük hareketi Kıvılcımlar, ikinci yılını geride bıraktı. İki yılda 1400’ü aşkın gönüllü ile 7000 saatten fazla gönüllülük çalışması yapan Kıvılcımlar, daha iyi bir gelecek ve topluma daha fazla yarar sağlamak için, çalışmalarına Parlak Bi’Fikir’in ilk döngüsünde yatırım alan AbilityPool ile birlikte devam etme kararı aldı.

Birlikten doğan güç

Kurum çalışanlarının farklı yeteneklerini keşfederek, gönüllülük yönetimini daha etkin yönetmelerini sağlayan dijital bir platform olan AbiltyPool, Kıvılcımlar Hareketi’nin de çalışanların yetkinlik ve potansiyellerini toplumsal faydaya dönüştürme arayışına çözüm getirerek, gönüllülük projelerini Sivil Toplum Kuruluşları ile aynı platformda buluşturacak. Böylece STK’lar da projelerine uygun yetenekte gönüllülere AbilityPool üzerinden rahatça ulaşabilecekler. Hedefi daha fazla yeteneğin bir araya geldiği ve daha çok insana dokunan bir platform yaratmak olan AbiltyPool, Kıvılcımlar Hareketi ile birlikte etkisini artırarak bu etkiyi daha güçlü bir şekilde yayabilecek.

AbilityPool hakkında

Zorlu Holding’in kurum içi girişimcilik platformu Parlak Bi’Fikir’in ilk döngüsünde yatırım alan girişimlerden biri olan AbilityPool, kurumların sahip olduğu insan kaynağını en uygun sosyal sorumluluk projeleri ve Açık Açık platformuna kayıtlı 70’den fazla sivil toplum kuruluşu ile dijitalde buluşturan bir platform. Hem mobil hem de web’e yönelik çözümler sunan AbilityPool, bir anlamda gönüllülüğün ve hayırseverliğin Linkedin'i olarak tarif ediliyor. AbilityPool’a kayıt olan çalışanlar ve öğrenciler, gönüllülük ve sosyal sorumluluk anlamında özelleştirilmiş bir profile sahip olarak, kendi yeteneklerini sergileme şansı bulabiliyor.