Vestel

her zaman, her yerde

voleybolun yanında!

Türkiye’nin en önemli ligine sponsor olan Vestel, voleybola ulusal ve uluslararası arenada ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyor. Türkiye Voleybol Federasyonu Burhan Felek Voleybol Salonu’na isim sponsoru olan Vestel, üç yıl süreyle Türkiye Voleybol Federasyonu Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu olarak nice maçlara, şampiyonluklara ev sahipliği yapacak.

Voleybol ile yolculuğu bundan beş yıl önce başlayan Vestel, Türk Voleybolu’na olan inancını ve desteğini her yıl artırarak sürdürüyor. Yıllarca dünyanın en değerli ligine sponsor olan Vestel, Türkiye Voleybol Federasyonu ile yapılan yeni anlaşma ile desteğine üç yıl boyunca “Kadın Voleybol Milli Takımları Ana Sponsorluğu” ve “Erkek Voleybol Milli Takımları Resmi Sponsorluğu” ile devam ediyor. Ayrıca Türk voleybolunun simge mekânlarından biri olan TVF Burhan Felek Voleybol Salonun adı da sponsorluk anlaşması kapsamında “TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu” olarak değiştirildi.

VOLEYBOLA DESTEKLE GEÇEN 5 YILIN ÖZETİ

Ekim 2016

Filede dev iş birliği

Vestel, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun ana sponsoru oldu. Türkiye’nin en üst Bayanlar Voleybol Ligi olan “Sultanlar Ligi”nin adı da “Vestel Venüs Sultanlar Ligi” olarak değişti.

Şubat 2017

Vestel İzmir'de isim sponsor oldu

Vestel, İzmir Alsancak'taki TVF Atatürk Voleybol Salonu'na isim sponsoru oldu. Salonun adı TVF Atatürk Voleybol Salonu Vestel Venus Arena olarak değiştirildi.

Haziran 2019

Vestel, sözleşmesini iki yıl uzattı

2016-17 sezonundan beri Türk voleybolunun ana sponsoru olan Vestel, sözleşmesini iki yıl daha uzattı. Anlaşma kapsamında Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi iki sezon daha Vestel Venus Sultanlar Ligi adıyla devam etti.

Ekim 2020

TVF-Vestel iş birliğinde yeni dönem

Vestel, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ana sponsorluğunu ve Türkiye Erkek Voleybol Milli Takımı’nın resmi sponsorluğunu üstlenmesinin yanı sıra, Türk voleybolunun en önemli simgelerinden TVF Burhan Felek Voleybol Salonu'na da adını verdi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’ndan yıllar sonra gelen büyük başarı

Tarihinde pek çok uluslararası başarıya imza atan Filenin Sultanları, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) kadın milli takımları dünya sıralamasında 5’inci sırada yer alıyor. 2020 Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, elde ettiği 2020 Tokyo kotasıyla da Türkiye’ye büyük gurur yaşattı. Tarihinde ilk kez 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na katılan milli takım, bu kez Vestel’in ana sponsorluğunda sporun en büyük organizasyonu olan olimpiyatlarda yer almaya hak kazandı.