Vestel, Ege Üniversitesi ile güç birliğine imza attı

Teknoloji devi Vestel, Türkiye’nin seçkin bilim kuruluşlarından Ege Üniversitesi ile sektöre örnek olacak bir iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında Ege Üniversitesi, Vestel’in ürün ve teknoloji geliştirme, farklılaştırma ve onay süreçlerinde bilim danışmanı olarak görev alacak. Bu iş birliği ile yeni ürün ve teknolojilerin geliştirilmesi, tüketici faydasının yükseltilmesi ve müşteri deneyiminin en üst seviyeye taşınmasını hedefleyen Vestel, bundan böyle ürünlerini Ege Üniversitesi’nin onay ve tavsiyesiyle tüketicilere sunacak.

Teknoloji ile bilimi bir kez daha yan yana getiren Vestel, üniversite-sanayi iş birliğinde yeni bir adım daha attı. Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Ege Üniversitesi imzalanan protokol kapsamında Vestel ve Regal markalarının bilim danışmanı olurken, yeni ürünlerin geliştirilmesi ve tedarik edilmesi süreçlerinde danışmanlık yapacak. Aynı zamanda Vestel’in insan hayatını kolaylaştıran teknolojileri de Ege Üniversitesi tarafından test edilecek.

Vestel ve Regal markalı ürünler, enerji ve su tasarrufu, hava kalitesi, besin değerini koruması ve sessiz çalışması gibi konularda Ege Üniversitesi öğretim üyelerinin onayından geçecek. Bu iş birliğiyle Vestel, öğrencilerin mesleki gelişimine de katkı sağlayacak. Öğrencilerin aktif rol almasıyla uzun dönemde bitirme veya doktora tezlerinin yazılması, akademik çalışmalar yapılması ve TÜBİTAK projelerine başvurulması da hedefleniyor.

Vestel Ticaret Genel Müdürü Ergün Güler:

“Ege Üniversitesi, markamızın gelişim ve güvenilirliğine değer katacak.”

Ege Üniversitesi ile yapılan güç birliğini değerlendiren Vestel Ticaret Genel Müdürü Ergün Güler, “Vestel, Türkiye’de teknoloji, farklılık ve değişim denince akla gelen ilk markalardan biri. Yıllardır tüketicilerimize yenilikleri, birçok rekortmen ürünü üstün teknolojimizle sunan bir markayız. Sürdürülebilir ve çevreci bir yaklaşımla daha az enerji ve su tüketen, hava kalitesini artıran, hijyeni ön plana çıkan, daha sessiz çalışan rekortmen ürünler, gıda israfının önüne geçmeye yardımcı teknolojiler üretiyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri, bu yıl pandemi başında Türkiye’de ilk kez lansmanını yaptığımız Gün Işığı Teknolojisi oldu. Bu teknolojiye sahip buzdolaplarımız, çamaşır makinelerimiz, bulaşık makinelerimiz ve klimalarımız bu dönemde tüketicilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak karşıladı.

Güneş ışığından ilham alarak geliştirdiğimiz bu teknoloji ile gıdalar daha uzun ömürlü, çamaşır ve bulaşıklar daha hijyenik, ortamın havası daha temiz. Bu ürünler her zaman bağımsız bir test kuruluşu tarafından test edilip onaylanıyor. Bu kapsamda ülkemizin saygın eğitim kurumlarından Ege Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz güç birliği, üniversite-sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden biri olacak. Tüketicilerimizin bu iş birliğine duyacağı güvenle, daha az enerji ve su tüketen, hijyen koşullarında üstün performans sağlayan ürünlerimizi güvenle tercih edeceklerine inanıyoruz. Ürün geliştirme ve tedarik süreçlerimizde bilim danışmanı olarak yer alacak olan Ege Üniversitesi, markamızın gelişimi ve güvenilirliği açısından bize değer katacak” dedi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak:

“Akademik olarak harcanan emekler, ülke yararına dönüşüyor.”

Üniversite-sanayi iş birliklerine her alanda önem verdiklerini belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ege Üniversitesi olarak bilimsel gelişime yaptığımız katkılar gün geçtikçe artıyor. Bilimin ülke kalkınmasındaki öneminin farkında olan ve bu yönde çalışmalarını yönlendiren, araştırma ve eğitim alanında bölgesel, ulusal ve evrensel gereksinimleri karşılama vizyonuna sahip bir anlayış içindeyiz. Ülkemizin ve bölgemizin en önemli kuruluşlarından olan Vestel ile üniversite-sanayi iş birliğinin güzel örneklerinden birini gerçekleştirmek üzere imzaladığımız protokol, üniversitemizde akademik olarak üretilen bilgilerin, teknolojik olarak yatırıma ve katma değere dönüştürülmesinde etkili olacaktır.

Son yıllarda ülkemizde öncelikli alan olarak belirlenen teknoloji konularında, üniversitemizde yapılan çalışmaların sanayide karşılık bulması, akademik olarak harcanan emeklerin ülke yararına dönüşmesine yol açmaktadır. Bu bağlamda başta Mühendislik Fakültesi ve Fen Fakültesi olmak üzere, Ege Üniversitesi’nin ilgili birimleri ile yapılacak ortak çalışmaların ülkemize fayda sağlayacağı inancındayım.”