“Bir Hayal Bir Oyun”

hikâyeleri

YouTube’da çizgilerle

hayat buluyor

Zorlu Holding’in 2020 yılında düzenlediği “Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda dereceye giren ilk 10 hikâye, çizgi filme uyarlanarak Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun YouTube kanalında çocuklarla buluşuyor.


Zorlu Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla bugüne kadar 1000’in üzerinde oyun ile 900 bin aşkın çocuğa erişen Zorlu Holding, çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Çocukların yeteneklerini fark etmelerini sağlamak ve özgüvenlerini artırmak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak bu yıl üçüncü kez düzenlenen “Bir Hayal Bir Oyun Yarışması”nda ilk 10’a giren hikâyeler, Sadi Güran’ın çizimleri ile çizgi filme uyarlanarak Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun YouTube kanalında yayınlanmaya başladı.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Zorlu PSM ve BantMag iş birliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında ilk olarak, yarışmada birinci seçilen ancak pandemi nedeniyle tiyatro sahnesinde sergilenemeyen Elif Sude Dobra’nın “Kusursuz Dünya” adlı hikâyesi, çizgi film olarak yayınlandı. Küçükler tarafından kaleme alınmış hem öğretici hem de keyifli eserler, her hafta yeni bir bölümle Zorlu Çocuk Tiyatrosu YouTube kanalında izleyicilerle buluşuyor.