Vestel’in gönüllük projesi “Yürüteç”e

Gönülden Ödül

Özel Sektör Gönüllüler Derneği’nin (ÖSGD) düzenlediği 13. Gönülden Ödülleri sahiplerini buldu. Vestel Beyaz Eşya, “Vestel ile Engelleri Aşıyoruz / Yürüteç” projesi ile yılın “En Yaratıcı Gönüllülük Projesi” ödülünü aldı.


Vestel Beyaz Eşya’nın engelli hayvanları hayata bağlayan “Vestel ile Engelleri Aşıyoruz / Yürüteç” projesi yıla önemli ve güzel bir ödülle veda etti. Sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi Yürüteç ile Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) tarafından “En Yaratıcı Gönüllülük Projesi” ödülüne layık görülen Vestel, çevreye ve hayvanlara olan duyarlılığıyla bir kez daha alkış topladı. ÖSGD tarafından Türkiye’de çalışan gönüllülük projelerini teşvik etmek ve toplumda fark yaratan iyi örnekleri ödüllendirmek amacıyla verilen Gönülden Ödüller, 10 Aralık’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Yardıma ve bakıma muhtaç engelli hayvanlara, kullanım ömrünü tamamlamış ürünlerin parçalarından yürüteç tasarlayan Vestel, Türkiye’deki tüm engelli hayvanlara ulaşmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yürüteçler, aynı zamanda kalıcı felci olmayan hayvanların tedavileri sırasında egzersiz yapmaları için de kullanılabiliyor.

Vestel Beyaz Eşya, aynı projeyle daha önce Birleşik Krallık merkezli The Green Organisation tarafından düzenlenen International CSR Excellence Awards’ta da bronz madalyayla ödüllendirilmişti.