TOBB Tekstil Sanayi Meclisi’nde

bayrak değişimi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tekstil Sanayi Meclisi’nin yeni başkanı Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu olurken, Zorlu Holding Eş Başkanı Zeki Zorlu da Başkan Yardımcılığına seçildi.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tekstil Sanayi Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi Toplantısı, 30 Eylül 2020 günü video konferans yoluyla gerçekleştirildi. Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Meclis Başkanlığına Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Zorlu Holding Eş Başkanı Zeki Zorlu oybirliğiyle seçildi. Zeki Zorlu, meclis üyelerine teşekkürlerini sunarak her zaman sektörün yanında olduklarını belirtti.

Bugüne kadar çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlenen Zeki Zorlu, TOBB Tekstil Sanayi Meclisi Başkan Yardımcılığının yanı sıra Bursa Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nde de (BUSİAD) iki yıl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Zeki Zorlu, Uluslararası Patent Birliği, Bursa Afet Derneği (BUFAD), Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı, Kalite Derneği (KALDER), Suni Sentetik İplik Üreticiler Birliği (SUSEB), Bursa Araştırmalar Vakfı ve Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği’nin de üyeleri arasında yer alıyor.