Zorlu Enerji

Bosch Car Service iş birliğiyle hizmet alanını genişletiyor

Türkiye’deki elektrikli şarj istasyonlarının yüzde 50’sinden fazlasına sahip olan ve bu alanda lider bulunan Zorlu Energy Solutions (ZES) ile Türkiye’nin en yaygın araç servis zinciri Bosch Car Service, elektrikli araç sahiplerine daha yaygın hizmet vermek için güç birliği yaptı. İş birliği kapsamında Bosch Car Service’ler, elektrikli araçlar için arıza tespiti ve çözümünün yanında hızlı araç şarjı hizmeti de verecek. Yıl sonuna kadar Bosch Car Service’ler bünyesinde 50 adet ZES elektrikli araç şarj istasyonu kurulması hedefleniyor.

Her marka ve model araca tampondan tampona hizmet verebilen, Türkiye’nin en yaygın araç servis zinciri Bosch Car Service, elektrikli araç sayısındaki artışa ve elektrikli araçlara yönelik bakım, onarım ve şarj istasyonları ihtiyacının artmasına paralel olarak hizmet yelpazesini bu yönde de genişletiyor. Her marka ve model elektrikli araç için arıza tespitinden çözümüne kadar birçok farklı hizmet sunmaya başlayan Bosch Car Service’ler, ZES ile yaptığı iş birliği kapsamında servis bünyesinde hızlı araç şarjı hizmeti de verecek. Böylece elektrikli araç sürücüleri, ihtiyaçları olan tüm hizmetleri tek bir noktadan karşılayabilecek.

İş birliği kapsamında ZES’in halihazırda hizmet veren 300 elektrikli araç şarj istasyonuna ek olarak Bosch Car Service’ler bünyesinde de şarj noktaları kurulacak. Yeni eklenecek soketlerle kısa sürede elektrikli araçların tüm ülkede kullanılabilir hale getirilmesi amaçlanıyor. İlk istasyonlar Optimal Bosch Car Service Maltepe, Yaşa 2 Bosch Car Service Eyüp, Oğuşlar Bosch Car Service Ümraniye ve Antalya’da Aktürk Otomotiv bünyesinde hizmete açılırken, yıl sonuna kadar 50’nin üzerinde noktaya ulaşılması hedefleniyor.

ZORLU ENERJİ TİCARET GENEL MÜDÜRÜ İNANÇ SALMAN


“Elektrikli araç sahiplerine Türkiye’nin her noktasında kesintisiz sürüş imkânı sağlamayı hedefliyoruz.”

Zorlu Enerji Ticaret Genel Müdürü İnanç Salman, Bosch Car Service ile yapılan iş birliğine ilişkin şunları söyledi: “Türkiye’de yenilenebilir enerjinin öncü şirketlerinden biri olarak Akıllı Hayat 2030 vizyonumuz doğrultusunda karbon salımının azaltılmasını destekleyen yeni nesil ekonomiye yönelik öncü yatırımlar yapıyoruz. Bu kapsamda 2018 yılında hayata geçirdiğimiz ZES markamızla elektrikli otomobillerin devinimini hızlandırmak en temel hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Kurduğumuz elektrikli araç şarj istasyonları ile Türkiye’deki elektrikli otomobil sahiplerine ülkenin her köşesinde kesintisiz sürüş imkânı sağlamayı hedefliyoruz. Halihazırda ZES markamızla 56 ilde verdiğimiz hizmetimizi yıl sonuna kadar 81 ile yaymayı ve 1000 noktaya ulaşmayı hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda Bosch Car Service ile yaptığımız iş birliğinden mutluluk duyuyoruz.”

BOSCH OTOMOTİV YEDEK PARÇA BÖLGE DİREKTÖRÜ

ARDA ARSLAN


“Elektrikli araçların ülkemizdeki satışı istikrarlı bir şekilde artıyor. Önümüzdeki yıllarda da hızlı bir gelişim olacağını öngörüyoruz.”

Türkiye’de otomotiv satış sonrası sektöründe öncü bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Bosch Otomotiv Yedek Parça Bölge Direktörü Arda Arslan da, “Sürücüler, elektrikli araçlarının marka ve modeli ne olursa olsun, Bosch Car Service’lerde birçok farklı ihtiyaçlarını tek bir merkezden karşılayabilecekler” şeklinde konuştu. Aslan, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye geneline yayılan Bosch Car Service’ler istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Öncelikli amacımız, servis organizasyonumuzu hem ticari hem de binek araçlarda genişletmek ve hizmet kalitesini daha da iyileştirmek. ZES ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde, Bosch Car Service’ler ana faaliyet alanı olan mekanik bakım-onarımın yanında hizmet skalasını genişleterek, elektrikli araç kullanıcılarına şarj hizmeti alma olanağı da sunacak.

Otomotiv Distribütörleri Derneği verilerine göre geçtiğimiz yıl Türkiye’de 222 adet elektrikli, 39 adet de plug-in hibrit otomobil satışı gerçekleşti. Elektrikli araçların ülkemizdeki satışı istikrarlı bir şekilde artıyor. Önümüzdeki yıllarda da hızlı bir gelişim olacağını öngörüyoruz. Bosch Car Service ağında, gelecek odaklı yaklaşımımızla hizmetlerimizi bu yönde çeşitlendirmek istedik. Bu projede yanımızda, şehir içinde ve şehirlerarası yollarda hayata geçirdiği hızlı şarj istasyonlarıyla öncü çalışmalara imza atan ZES’in olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.”