Enerji profesyonellerine

Jeotermal Enerji dersi

Zorlu Enerji, Zorlu Holding’in Eşit Bi’Hayat yaklaşımı kapsamında sektörel derneklerle işbirliklerine bir yenisini ekledi. Zorlu Enerji İş Geliştirme Yardımcı Yöneticisi Reyhan Nergis Öner, yenilenebilir enerji sektöründeki kadın profesyonellerin iletişim grubu TWRE’nin (Turkish Women in Renewable Energy) düzenlediği sektörel eğitim platformu Green Classes’ta Jeotermal Enerji dersi vererek, şirketin tecrübe ve birikimini sektörün profesyonelleri ile paylaştı.

2019 yılında toplumsal cinsiyet eşitliği programı kapsamında Eşit Bi’Hayat diyerek kadınların enerji sektöründeki varlığını güçlendirme yönünde önemli bir adım atan Zorlu Enerji, kadınların enerji sektörüne ilgisini artıracak girişimlere de destek veriyor. Bu kapsamda İş Geliştirme Yardımcı Yöneticisi Reyhan Nergis Öner, yenilenebilir enerji sektöründeki kadın profesyonellerin iletişim grubu TWRE’nin düzenlediği Green Classes’ta iki bölümlük Jeotermal Enerji dersi vererek, Zorlu Enerji’nin bu alandaki bilgi birikimini enerji profesyonelleri ile paylaştı.

TWRE (Turkish Women in Renewables and Energy), Türkiye’de enerji sektörünün gelişiminde aktif rol oynayan ve oynayacak kadın profesyoneller arasındaki iletişimi sağlamaya yönelik olarak 2018 yılında kurulmuş bir girişim. İş hayatında cinsiyet eşitliğine katkı sağlama ve enerji sektördeki kadın istihdamını artırma vizyonuyla hareket eden grup, sektörde kadınlara yönelik pozitif algının oluşturulması ve sektöre daha fazla yeşil yakalı kadın profesyonelin kazandırılması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bu etkinliklerden birini de, TWRE’nin alanlarında uzman isimlerle düzenlediği online eğitim serisi Green Classes seminerleri oluşturuyor. Enerjide kadının yeri konusunun yanı sıra sürdürülebilirlik ve dijitalleşme gibi farklı konuların da ele alındığı seminerlere konuk olan Reyhan Nergis Öner, verdiği online derslerde jeotermal enerjinin dünyadaki ve Türkiye’deki yeri, enerji dönüşümündeki rolü ve zorlu Enerji’nin bu alanda yaptığı öncü çalışmalar konusunda bilgi verdi. Öner, aynı zamanda enerji sektöründe genç bir mühendis olarak kendi yaşadığı deneyimleri de katılımcılarla paylaştı.