Zorluteks,
7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve
Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’nde

Ar-Ge yatırımları ve yetkinliğiyle sektöründe öncü bir konuma sahip olan Zorluteks, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği 7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’ne katıldı. Törende Zorluteks Tasarım Merkezi Belgesi’ni aldı.

Teknoloji geliştirme bölgeleri ile Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde geliştirilen yeni teknoloji ve çıktıların kamuoyuyla paylaşılması ve başarılı merkezlerin ödüllendirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni 19 Kasım’da Ankara’da gerçekleşti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yanı sıra üst düzey bürokrasi ve iş dünyası temsilcilerinin katıldığı törende 13 kategoride toplam 39 ödül sahiplerini buldu. Ayrıca, belge almaya hak kazanan 735 firmaya Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Belgeleri verildi.

Tekstil sektöründe üç ayrı Ar-Ge ve Tasarım Merkezine sahip ilk firma

Ar-Ge çalışmalarını Lüleburgaz Ar-Ge Merkezi, İstanbul Tasarım Merkezi ve Bursa Tasarım Merkezi yoluyla sürdüren Zorluteks, tekstil sektöründe üç ayrı Ar-Ge ve Tasarım Merkezine sahip ilk firma olarak öne çıkıyor. Çalışmalarını TÜBİTAK destekli TEYDEB Projeleri, AB destekli Horizon 2020 Projeleri, Ürün Geliştirme Projeleri ve Tasarım Projeleri başlıkları altında sürdüren Zorluteks, Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’nde Ar-Ge Müdürü Murat Yıldırım ve Bursa Tasarım Merkezi Yöneticisi Gamze Mutlu tarafından temsil edildi.