Vestel’den ödüllerle dolu bir yıl!

Teknoloji dünyasına kattığı yeniliklerin yanı sıra tasarım alanında da dikkatleri üzerine çeken Vestel, 2019’da uluslararası arenada adından sık sık söz ettirdi. Vestel, farklı ürün gruplarında sunduğu yenilikçi tasarımlarla yıl içinde sayısız ödüle layık görüldü.

Vestel Sınırsız TV ödülden ödüle koştu

Yılın ilk tasarım ödülü, Ocak ayında satışa sunulan Türkiye’nin ilk Sınırsız TV’si ile geldi. Ödül maratonuna dünyanın en prestijli tasarım yarışmaları Red Dot Design Award ve Good Design Award ile başlayan Vestel Sınırsız TV, A’ Design Award 2018-2019’dan da Golden A Design ödülü ile döndü. Organizasyonda bu yıl Dijital ve Elektronik Ürün Tasarımı kategorisinde ödül alan tek televizyon Vestel oldu.

Dünyanın en eski ve en prestijli tasarım ödülü Vestel’in

Vestel, dünyanın en eski ve en prestijli tasarım ödülü olan Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi’nin Good Design Ödülleri'nde 12 ürünüyle ödüle layık görüldü. Vestel, aldığı 12 ödül ile birlikte Good Design Awards’tan bugüne kadar aldığı toplam ödül sayısını 72’ye ulaştırarak, en çok ödül alan markalar arasında yer aldı.

Vestel Beyaz Eşya’ya
3 iF Design Ödülü

Vestel, iF Design organizasyonundan da üç ödülle döndü. Organizasyonun Mutfak ve Ev Araçları kategorilerinde yarışan Akıllı Jet (Intellicare) çamaşır makinesi, Sıcak Hava Kalkanı (Hot Air Shield) ankastre fırın ve Vakum Teknolojili (VacuumBag) 4 kapılı buzdolabı tasarımları ödüle layık görüldü.

Beyaz Eşya kategorisinde en çok ödül kazanan marka

Dünyanın en prestijli teknoloji ve tasarım yarışması Plus X Award 2019’da ise Vestel, 8 ürünü ile 32 ödül birden alarak dünyaca ünlü markalarla yarıştığı Beyaz Eşya kategorisinde en çok ödül kazanan firma oldu. Vakum Teknolojili Buzdolabı, HidroJet Çamaşır Makinesi, Sıcak Hava Kalkanı Teknolojili Ankastre Fırın ve Sihirli Dokunuş Teknolojili Bulaşık Makinesi kendi kategorilerinde “Yılın En İyi Ürünü” seçildi. Vestel ayrıca, bir önceki yıl olduğu gibi 2019’da da Plus X’in en prestijli ve en büyük ödülü olan “En Yenilikçi Marka” ödülüne layık görüldü.

Konsept tasarımlarla
3 ödül

Sonbaharda Vestel, önemli global tasarım yarışmalarından European Product Design Award’da, henüz üretim aşamasına geçmemiş kavramsal tasarım projeleriyle toplam 3 ödül kazandı. Yarışmada Vestel’in taşınabilir görüntü ve ses sistemi “WALKABOUT” bronz ödüle layık görülürken, taşınabilir televizyon ünitesi “MOON” ve akıllı ev asistanı “MATE” mansiyon aldı.

Vestel Elektronik, Plus X Award 2019-2020’de göz kamaştırdı

2019-2020 Plus X Award’da ise Vestel Elektronik, yenilikçi teknoloji ve kullanım kolaylığı sunan tasarımlarıyla uluslararası arenada güçlü teknoloji şirketlerini geride bırakarak tasarım, yüksek kalite ve işlevsellik gibi kriterler açısından değerlendirilen 9 ürünüyle toplam 26 ödül kazandı.