“Altın takmaya son”

projesiyle
ödüller Vestel’in

Vestel, Takılabilir Ev Aletleri projesi ile Türkiye’nin en prestijli pazarlama iletişimi ödüllerinde 4 Felis kazandı.

Vestel’in düğünlerde altın takma geleneğini değiştiren Takılabilir Ev Aletleri projesi, reklam ve pazarlama sektörünün en prestijli yarışmalarından biri olan Felis Ödülleri’nde önemli bir başarıya imza attı ve katıldığı ilk yarışmada 4 ödül birden kazandı. Proje, bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen yarışmanın “Açıkhava”, “Medya”, “Entegre Kampanyalar” ve “Marka Deneyimi ve Aktivasyon” kategorilerinde 3 Felis ve 1 Başarı Ödülü’nün sahibi oldu.

PAZARLAMA İLETİŞİMİ & PERAKENDE PAZARLAMA GRUP MÜDÜRÜ FEZA TURUNÇOĞLU:

“Bayilerimiz projeyi sahiplendiler”

Vestel mağazalarında satılan TV, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli süpürge, ütü ve el blender seti olmak üzere toplam 7 farklı, altın rengindeki ürün takısı seçili Vestel mağazalarından alınabiliyor. Armağan edilen ürün, takıların arkasına işlenen kodlarla Vestel mağazalarından ve vestel.com.tr’den kolaylıkla temin edilebiliyor. Ayrıca takılar, bir hediye çeki gibi, istenilen herhangi bir ürünün alımında da kullanılabiliyor ve değerini asla kaybetmiyor.


Projemiz daha emekleme aşamasında. Ama bayilerimizden çok olumlu geri dönüşler aldık. Talepler oldukça yoğun. Bizim için tüketicinin nabzını en iyi tutacak kanal, bayi ağımız. Onların yorumları bizim için çok önemli. Projeyi çok sahiplendiler. Bu nedenle projenin dönüşlerinin iyi olacağına eminiz.

KARBONAT YARATICI YÖNETMENİ

CİHAN KAVAKLIPINAR:

“Fikir hepimizi çok heyecanlandırdı”

Karbonat olarak, günümüz reklamcılığında ürünü merkeze alan ve tüketici davranışlarında değişiklik yaratabilecek pazarlama fikirlerinin gücüne inanıyoruz. Takılabilir Ev Aletleri de bunun için çok doğru bir örnek. Vestel markası için mevcut iletişimlerinin yanında yeni bir kategori oluşturacak ve markanın yenilikçi duruşunu güçlendirecek bir fikir arayışımız vardı. Vestel ürünlerini takıya çevirme fikri ilk kez burada ortaya çıktı. Bu fikrin arkasındaki strateji, ülkemizde yoğun olarak yaşanan evlilik ve düğün alanlarında markamızı bir çeyiz kampanyası yapmanın ötesine taşımak ve rakiplerinin keşfetmediği bir alanı sahiplenerek pazarda etki yaratmaktı.


Projeyi Vestel ekibine ilk sunduğumuzda hep birlikte çok heyecanlandık ve birlikte fikri geliştirmeye başladık. Bu işte çalışan herkesin fikrin bir aşamasında katkısı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Projemiz henüz çok yeni ve zaman içinde gelişmeye çok açık.