ZORLU PSM’DE BU AY

Ocak 2020

2020’de de izleyicilerin heyecanına heyecan katacak birbirinden farklı performanslara ev sahipliği yapmaya hazırlanan Zorlu PSM, yeni yıla sürprizlerle başladı.


“The Four Italian Tenors” ve Prof. Rengim Gökmen’in şefliğindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın gerçekleştirdiği “Yeni Yıl Konseri” ile yeni yılı karşılayan Zorlu PSM’de ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden, touché’nin sevilen sahnesinin sahiplerinden Kerem Görsev, yılbaşı ile özdeşleşen bale klasiği Fındıkkıran’ın Royal Opera House gösterimi, Doğu ve Batı müziğini modern enstrümanlarla sentezleyen kamancha ustası Mark Eliyahu ve müzikle sihrin bir araya geldiği Harry Potter™ Film Konseri Serisi yeni yılın ilk ayına heyecan katan performanslardan yalnızca birkaçı.

3 OCAK
TURKCELL SAHNESİ // 21.00

The Four Italian Tenors & Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yeni Yıl Konseri

Özel bir repertuvarla yılın ilk günlerini keyifle karşılamak isteyen herkes için unutulmazlar arasına girmeyi başaran Zorlu PSM’nin yeni yıl konserinde iki iddialı isim bir araya geliyor. Klasikleşmiş opera aryalarını ve popüler İtalyan müziğini buluşturarak uluslararası bir üne kavuşan ve ilk defa Türkiye seyircisi ile buluşan vokal dörtlüsü “The Four Italian Tenors” ile 200 yıla yaklaşan tarihi ile dünyanın en köklü sanat kurumlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı buluşturan bu unutulmaz gecenin şefliğini Prof. Rengim Gökmen üstleniyor.

2-3-4 OCAK
touché // 21.30

Kerem Görsev Quartet - Perfect Balance

Ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden, touché’nin sevilen sahnelerinin sahiplerinden Kerem Görsev bu sefer, 19. stüdyo albümü olan Perfect Balance ile dinleyicilerin karşısına çıkıyor. Kerem Görsev’in Ernie Watts ile yaptığı, sadece 4 saatlik bir sürede tamamlanan Perfect Balance albümünden oluşan repertuvarda Görsev’e davulda Ferit Odman, kontrbasta Volkan Hürsever ve saksafonda Engin Recepoğulları eşlik ediyor.

4-23 OCAK
TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Sertab'ın Müzikali

Son iki yıldır izleyicilerini zamanda yolculuğa çıkaran Sertab’ın Müzikali, yenilenen koreografisi, yeni şarkılar ve etkileyici yeni ışık tasarımıyla Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam ediyor! Tony ödüllü Ken Billington ve Beyhan Murphy tarafından bu yıl Zorlu PSM’ye özel olarak yenilenen müzikal sezon boyunca Zorlu PSM’de.

5-10-11-21 OCAK
TURKCELL SAHNESİ // 20.00-21.00

Alice Müzikali

Lewis Carroll tarafından yazılmış, dünya edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olan Alice Harikalar Diyarında’nın çağdaş müzikal uyarlaması olan Alice, ilk defa sahnelenerek büyük yankı uyandırdığı geçtiğimiz sezonun ardından yeni sezonda da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde seyirciyi selamlıyor! Türkiye’nin ilk büyük prodüksiyonlu müzikali olan BKM, Zorlu PSM ve id İletişim ortak yapımı “Alice”, görkemli sahne tasarımı, müzikleri ve kostümleri ile göz kamaştırıyor. Gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın heyecan dolu büyüme hikâyesini konu eden gösteride “Alice” olarak ilk defa sahneye çıkan ve seyircinin büyük beğenisini kazanan Serenay Sarıkaya ile beraber, deneyimli tiyatrocular Ezgi Mola, Enis Arıkan, Merve Dizdar, İbrahim Selim ve Şükrü Özyıldız başrollerde.

5 OCAK
SKY LOUNGE // 16.00

Royal Opera House Gösterimleri:
Fındıkkıran (The Nutcracker)

Ernst Theodor Amadeus Hoffman’ın kısa hikâyesi The Nutcracker and the Mouse King’in üzerine Pyotr Ilyich Tchaikovsky’nin bestelediği, koreografisi Marius Petipa ve Lev Ivanov tarafından hazırlanan ve dünyanın en çok sahnelenen eserlerinden biri olma özelliğine sahip Fındıkkıran balesi, Royal Opera House Gösterimleri kapsamında Zorlu PSM perdesine yansıyor. Zamanının çok ötesinde ve çığır açıcı bir bale gösterisi olarak tanımlanan Fındıkkıran’ın Royal Opera House gösterimi, Peter Wright’ın klasik The Royal Ballet uyarlaması ve Julia Trevelyan Oman’ın tasarımlarıyla 19. yüzyılın Noel ruhunu sahneye yansıtan ve bir klasik olarak 5 Ocak tarihinde Zorlu PSM’de seyircilerle buluşuyor.

5 OCAK
MEYDAN FUAYE // 13.00

Baby Concerts “Notaların Dansı”

0-6 yaş arası çocukları klasik müzik ile tanıştırmak için samimi ve sıcak bir ortam sunan etkinlik serisi Baby Concerts kapsamında dört müzisyenin canlı performansı ile gerçekleşen mini klasik müzik konserinde küçük müzikseverler dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini dinleme imkânı bulurken, kısa bir bale performansı ile görsel ve işitsel bir şölen de yaşıyorlar.

5-28 OCAK
TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 12:00-15:30

Zorlu Çocuk Tiyatrosu Lunapark Gezegeni

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında, Zorlu Holding’in 50. yılı anısına kurulan ve 2003’ten bu yana 800 binden fazla çocuğu tiyatroyla tanıştıran Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 15. Yılında tiyatronun eğitici, öğretici ve eğlendiren sesini duyurmaya devam ediyor. Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Lunapark Gezegeni, küçük tiyatroseverlere eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralıyor. Oyun, bir grup çocuğun hayallerini terk etmeleri karşılığında gittikleri Lunapark Gezegeni’nde başlarından geçen ilginç olaylar çerçevesinde şekilleniyor.

6-7-8-9 OCAK
TURKCELL SAHNESİ // 21.00

CMYLMZ - Diamond Elite Platinum Plus

Dünyanın dört bir yanında 5.000’in üzerinde stand-up gösterisi gerçekleştiren Cem Yılmaz, CMYLMZ - Diamond Elite Platinum Plus şovunun gösterileri ile Aralık ayında da Zorlu PSM seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

* Biletler tükendi.

7 OCAK
touché // 21.00

Çok da Fifi - Stand Up

“Hayatla dalga geçmezsek vallahi çatlarız!” diyen 5 kadından oluşan Türkiye'nin ilk stand-up grubu “Çok da Fifi”, kendi kişisel mizahlarının yanı sıra kadınların ortak dertlerini dertlenmeden sahneye taşımaya devam ediyor. Bugüne kadar 200’den fazla gösteri yapan, Adana’dan Berlin’e, çıktıkları tüm sahnelerde coşku ve kahkaha ile ağırlanan bu eğlenceli gösteri touché’de.

7-26 OCAK
TURKCELL PLATINUM SAHNESİ

Gerçek

Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu ortak yapımı olarak sahnelenen ve The Guardian gazetesi tarafından “çağımızın en heyecan veren oyun yazarı” olarak nitelendirilen Florian Zeller’ın eserinden uyarlanan “Gerçek” güldürmeye devam ediyor. Nefes kesen anlarıyla her sahnede seyircinin algısını değiştirmeyi başaran ve şaşırtan oyunun kadrosunda değerli oyuncular Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder yer alıyor. Dostluk, şüphe, ihanet ve gerçek kavramlarını ele alan oyun, deneyimli yönetmen Mehmet Ergen rejisi ile tiyatro severlere hafızalara kazınacak bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.

9 OCAK
touché // 21.00

Ayşegül Aldinç'le Farklı Bir Dokunuş

Türkçe pop’un en çok sevilen isimlerinden, müzik kariyerinde imza attığı başarılarla hafızalarımıza kazınan Ayşegül Aldinç, Tarık Sezer Quartet’in eşliğinde farklı dokunuşlarla touché’nin eşsiz atmosferinde.

10-11 OCAK
touché // 21.30

Aşkın Arsunan

23 sene boyunca Avrupa ve Amerika’da tanınmış artistler ve orkestralarla çalışmış, “One a Day” caz albümü ile ülkemizin tüm konser salonlarında sahne almış, müzisyen bir aileden gelen Aşkın Arsunan, Türkiye'nin dünya çapındaki caz müzisyenleriyle oluşturduğu grubu Blue Print ile touché’de seyirci ile buluşuyor. Arsun’un piyano ve vokalde olduğu bu özel gecede sanatçıya vokalde Duygu Tarhan, trompette Şenova Ülker, basta Aycan Tezel ve davulda Volkan Öktem eşlik ediyor.

11-12-20 OCAK
TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 12.00

Zorlu Çocuk Tiyatrosu - Hayal Çalan Cadı

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında, Zorlu Holding’in 50. yılı anısına kurulan ve 2003’ten bu yana 800 binden fazla çocuğu tiyatroyla tanıştıran Zorlu Çocuk Tiyatrosu 15. yılında. Zorlu Holding tarafından çocuklara yönelik başlatılan “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasında birinci olan Ceren Çiçek’in kaleme aldığı öyküden yola çıkarak Serdar Saatman’ın yazdığı, Gaye Cankaya’nın yönetmenliğini üstlendiği müzik, dans, sihir ve bilimi bir araya getiren renkli çocuk oyunu “Hayal Çalan Cadı” Ocak ayında minik tiyatro severlerle buluşuyor.

15 OCAK
touché // 21.00

Emir Ersoy “Rhythmic Hands”

Küba'nın en önemli davulcularından William Cardoso, Adrian Gustavo ve Aleixi Contreras’ın Küba ruhunu perküsyonun sıcak ritimleri ile birleştirdiği gecede müzisyenlere sahnede Türkiye’nin bas gurusu Caner Üstündağ eşlik ediyor. Emir Ersoy’un kendi bestelerinin yanı sıra ‪Chick Corea, ‪Michel Camilo, Cucho Valdez gibi piyanistlerin klasiklerinden de uyarlamalar yapan ekip, modernize edilmiş klasik caz melodilerini seyriciyle buluşturuyor.

13-20-27 OCAK
touché // 21.00

İbrahim Selim ile bu Gece

Uzun süredir YouTube’da yayınladığı güçlü içerikleri ile kendine sadık bir kitle edinen İbrahim Selim, “İbrahim Selim ile Bu Gece” adlı yeni programında, Türkiye ve gündeme dair konularıyla farklı ilgi alanlarındaki sürpriz konuk sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. “İbrahim Selim ile Bu Gece” programı sezon boyunca her hafta touché’de izleyici ile buluşurken, program Zorlu PSM’nin YouTube kanalından da kaçırdığınız bölümleri izleme fırsatı sunuyor!

17 OCAK
touché // 21:30

Melis Sökmen

Türkiye'nin en güçlü pop caz vokallerinden, Billy Paul, Tony Jones, Michael Brown ve Yvonne Sanchez gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan uluslararası sanatçı Melis Sökmen, eşsiz performansı ve caz, r&b, latin, soul, blues yorumları barındıran geniş müzik repertuvarı ile 17 Ocak’ta touché sahnesinde seyircinin karşısına çıkıyor. Sökmen’e piyanoda Evren Karakul, kontrbasta Berker Şahin, davulda Emre Günaydın, flüt ve vokalde Aysun Sökmen, kemanda Yonca Silin ve çelloda Jülide Canca Eke eşlik ediyor.

17 OCAK
%100 STUDIO // 21.30

Lokalize: Ayyuka

“Retro”laşmaya yakalanmadan, Türk saykedelik müziğini kendi sesleriyle yeniden birleştiren Ayyuka, 2001'den beri aktif olarak benzersiz ve özgün bir müzik geliştirmeyi başardı. Yeni bir ses bulmak için yüzünü 70’lerin Türk müziğine çeviren ilk gruplar arasında yerini aldı. Dick Dale, John Frusciante, Erkin Koray ve Orhan Gencebay gibi sanatçılardan ilham alan ekibin müziklerinde ağırlıklı olarak gitar tınıları hissedilirken, film müziği ve doğaçlama tutkuları şarkılarında beklenmedik ters köşelerle karşılaşmamızı sağlıyor. Ayyuka, yeni ve heyecanlandırıcı tınıları ile Lokalize serisi kapsamında %100 Studio’da!

21-27 OCAK
TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 12:00 - 15:30

Zorlu Çocuk Tiyatrosu - Karton Şehir

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında, Zorlu Holding’in 50. yılı anısına kurulan ve 2003’ten bu yana 800 binden fazla çocuğu tiyatroyla tanıştıran Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 15. yılında Zorlu PSM’de yeni sezonuyla tiyatronun eğitici, öğretici ve eğlendiren sesini duyurmaya devam ediyor. Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği “Karton Şehir” çocuklara eğlenceli, coşku dolu bir zaman geçirmeye devam ediyor. Eşsiz bir çocuk müzikali olan “Karton Şehir” rengârenk atmosferi ile çocukları sanatın güzellikleriyle buluştururken aynı zamanda içerdiği son derece öğretici mesajlarla Ocak ayı boyunca minik tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

23 OCAK
touché // 21.00

Unforgettables by Cemil Sağyaşar

35 yıllık sanat yaşamına pek çok başarı ve unutulmaz eser sığdıran Cemil Sağyaşar, eşsiz bir performans sergilediği “Unforgettables by Cemil Sağyaşar” projesiyle bu kez Zorlu PSM touché sahnesinde seyirciyle buluşuyor.

24 OCAK
TURKCELL SAHNESİ // 20.30

Mark Eliyahu

Doğu ve Batı'yı sentezleyen müziğiyle insanı anlamlı bir ses yolculuğuna çıkaran, dünyanın en seçkin sahnelerinde biletleri tükenen büyüleyici müzisyen, yetenekli besteci ve kamancha ustası Mark Eliyahu, “Let It Go” turnesinde kamancha ve tar gibi eski enstrümanları modern ve fütüristik ögelerle birleştiriyor. Müziği bir yaşam tarzı olarak benimseyen Eliyahu’ya bu performansında babası, seçkin müzisyen, besteci, müzikolog ve tar üstadı Piris Eliyahu, perküsyonda Rony Iwryn, klavyede Haim Weiss, gitar ve klavyede ise Adi Rotem eşlik ediyor.

24 OCAK
%100 STUDIO // 21.00

Thug Life - Anıl Piyancı

İstanbul’un en eğlenceli ve en sevilen parti serisi Thug Life, son yıllarda “Kafa10” ve “Bırakman Doğru Mu” gibi çalışmalarıyla müzik listelerinde üst sıraları zorlayan ve adından sıkça bahsettiren rap müziğin en önemli temsilcilerinden Anıl Piyancı’yı ağırlıyor! Rap fırtınalarının eseceği, dinleyicilerin dans etmekten yorgun düşeceği Thug Life gecesi 24 Ocak’ta %100 Studio’da!

24 OCAK
touché // 21.30

Murat Evgin - Oldies Acoustic

Türkiye’nin en sevilen bestelerinin arkasındaki isim, yazdığı şarkılar ve dizi müzikleriyle 40’tan fazla ülkede dinlenen Murat Evgin, “Murat Evgin - Oldies Acoustic” konseri ile 24 Ocak Cuma akşamı Zorlu PSM touché’de müzikseverlerle buluşuyor. Michael Jackson’dan Bon Jovi’ye, Elton John’dan Cat Stevens’a 80’li ve 90’lı yılların unutulmaz şarkılarının ağırlıkta olduğu bir repertuvarla dinleyicilerin karşısına çıkan Murat Evgin’e, bu özel gecede uzun yıllar Barış Manço ve Cem Karaca ile çalışmış, ülkemizin önemli müzisyenlerinden Eser Taşkıran ve grubu eşlik ediyor.

25 OCAK
TURKCELL SAHNESİ SAHNE ÜSTÜ AYAKTA // 21.00

Vestel Gururla Yerli Konserleri: Duman

Başarılı rock grubu Duman, Zorlu PSM - BKM iş birliğiyle 25 Ocak'ta “Vestel Gururla Yerli Konserleri” kapsamında Turkcell Sahnesi'nde sevenleriyle buluşuyor.

25 OCAK
%100 STUDIO // 20.30

Lokalize: Jakuzi / Hedonutopia

İsmini “Arzu Ütopyası”ından alan ve 2008’de İzmir’de kurulan Hedonutopia, yayınladıkları dördüncü albümlerinde elektronik ritimler, uçuşan melodiler ve uzaktan geliyormuş gibi duyulan derin vokaller ile deneyselliğin çorak topraklarından melankolinin derin sularına kadar geniş bir coğrafyada gezinmeye devem ediyor. 2016 yılında kurulan Jakuzi, yayınladıkları son albümleri ile daha karanlık bir pencereden bakmanın yanı sıra new-wave, post punk, dark wave, krautrock ve lo-fi seslerini bir araya toplayarak, kendine ve dış etkenlere rağmen günümüzde hayatta kalma çabasını anlatıyor. Bu unutulmaz performanslar, Lokalize kapsamında 25 Ocak’ta %100 Studio’da!

26 OCAK
TURKCELL SAHNESİ // 19:00

Vestel Gururla Yerli Konserleri: Yalın

Aşk şarkılarının en sevilen isimlerinden olan, 2004 yılında müzikseverlerle buluştuğu “Zalim”den son single çalışması “Deme Bana Yokum”a kadar unutulmaz şarkılardan oluşan repertuvarıyla Yalın, deneyimli orkestrası ve enerjik sahne performansıyla izleyenlere hem romantik hem de eğlenceli saatler yaşatmaya hazırlanıyor. Yalın, Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Zorlu PSM-BKM iş birliğiyle 26 Ocak’ta Turkcell Sahnesi’nde!

28 OCAK
touché // 21.00

Lesli ile Stand Up: 002. Upgrade

Doğal, samimi ve yüksek enerjisiyle Lesli, 40’lı yaşlarında oyuncu ve komedyen olma yolculuğunun komedisini bize çok zeki ve muzır bir şekilde anlatıyor. Komedi kariyerindeki ani sıçraması, teknoloji konusundaki sıkışıklıkları, dizi kariyerindeki beklenmezleri, hepimizin sorduğu bekâr mı evli mi; Türkiye mi yurtdışı mı gibi sorulara eşsiz bir komedi şov ile cevaplar arıyor.

28-29 OCAK
TURKCELL SAHNESİ // 20.30

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı in Concert

Harry Potter™ in Concert serisi, beşinci film Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı™ ile kaldığı yerden devam ediyor! CineConcerts, müzik ve sihri bir araya getirdiği Harry Potter™ Film Konseri Serisi ile hayranlarını Harry Potter’ın Büyücü Dünyası’na davet ediyor. Harry Potter™ büyüsünü canlı senfoni orkestrasıyla, Nicholas Hooper’ın unutulmaz müzikleri eşliğinde, yüksek çözünürlüklü dev ekranda yeniden deneyimlemek isteyen potterheadleri unutulmaz bir deneyim bekliyor.

31 OCAK
TURKCELL SAHNESİ // 20.00

Vestel Gururla Yerli Konserleri: Yüzyüzeyken Konuşuruz

2011 yılında kurulan Yüzyüzeyken Konuşuruz, Türkiye’nin en sevilen alternatif gruplarından biri oldu. Indie-folk tınılarıyla hayatımıza giren ve deneysel müzik tavırlarıyla evrimleşen tınıları ile grup, Ati ve Aşk Üçgeni performansından sonra Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında 31 Ocak’ta Zorlu PSM izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Zorlu PSM etkinlik biletleri artık PASSO’da!

Bugüne kadar dünyaca ünlü prodüksiyonları, müzik festivallerini, Broadway müzikalleri ile opera, tiyatro, klasik müzik, caz, dans ve elektronik müzik gibi çeşitli alanlarda birçok sanatçı, grup ve DJ’yi konuk eden ve büyüleyici performanslara ev sahipliği yapan Zorlu PSM, bu ay itibariyle etkinlik bilet satışlarını PASSO üzerinden gerçekleştiriyor. Kâğıt bilet uygulamasına ek olarak QR barkod, PDF bilet gibi dijital bilet seçenekleri ile biletleme dünyasındaki yeni deneyim ve teknolojileri sanatseverlere ücretsiz olarak sunuyor.