Eataly Istanbul

6 yaşında!

Açıldığı günden bu yana artizanal İtalyan lezzetlerini İstanbullularla buluşturan Eataly, üç gün boyunca 10 bin misafirinin katılımıyla festival tadında kutlamalara ev sahipliği yaptı. Eataly’nin eşsiz lezzetlerini deneyimleme şansı bulan misafirler, canlı müzik dinletileri, bando gösterileri ve tenor performanslarıyla unutulmaz bir hafta sonu yaşadılar.


Yerli markaların sürdürülebilirlik hikâyeleri ile başlayan doğum günü etkinlikleri, Türkiye’nin en beğenilen restoranlarından gelen 6 İtalyan şefin İtalya’nın 6 farklı bölgesinden esinlenerek ortaya çıkardığı bölgesel tatlarla bir festival havasında kutlandı.


Etkinlik boyunca dağıtılan Eataly Pasaportları ile lezzet yolculuğuna çıkan misafirler, 6 noktayı tamamladıklarında Pizza Çarkı’nı çevirmeye hak kazanarak sürpriz hediyelerin sahibi oldular. Eataly Executive Şefi Claudio Chinali’nin liderliğinde 12.000 profiterol topu kullanılarak yapılan dev profiterol kulesi ise izleyenleri büyüledi.


Eataly Istanbul, Kış Festivali teması ile kış aylarında da iç ısıtan İtalyan lezzetleri ve menüleriyle misafirlerini ağırlamaya davet ediyor.