Zorlu Tekstil ile Disney arasında dev anlaşma

Ev tekstilinde Türkiye’nin öncü ve lider markası Zorlu Tekstil, Disney ile geniş kapsamlı bir anlaşmaya imza attı. Disney’in yeni bir konumlandırma eşliğinde tüm dünyayla buluşturduğu Disney Home markasının Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim, satış ve pazarlama haklarını alan Zorlu Tekstil, 80’i aşkın ülkeyi Disney ürünleriyle buluşturacak.

Dünya devlerinin iş ortağı Zorlu Tekstil, Disney ile uzun yıllara dayanan iş ortaklığını daha ileri bir düzeye taşıdı. Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’nin dahil olduğu bölgelerde ortak çalıştığı 180’in üzerindeki lisansör firma sayısını 3’e indirme kararı alan Disney, bu üç firmadan biri olan Zorlu Tekstil ile kapsamlı bir anlaşma imzaladı.

Daha önce Disney Home ürünlerinin sadece belli bölgelerde ve sınırlı satış hakkına sahip olan Zorlu Tekstil, yeni yapılan anlaşmayla bu ürünlerin Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim, satış ve pazarlama haklarına sahip oldu. Bundan böyle, çocukların vazgeçilmezi Disney, Marvel ve Lucas gibi pek çok karaktere ait lisanslı ev tekstili ürününün Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya, Rusya ve Güney Afrika dahil olmak üzere 80’i aşkın ülkedeki üretim, satış ve pazarlamasını Zorluteks gerçekleştirecek.

Fatih Dereköylü:

“Bu anlaşma tekstil ihracatına önemli katkı sağlayacak."

Disney ile yeni imzaladıkları anlaşmanın Zorlu Tekstil’e çok daha geniş bir coğrafyaya ihracat yapma imkânı sunduğunu belirten Zorluteks İcra Kurulu Üyesi Fatih Dereköylü, “Disney ile uzun yıllara dayanan köklü bir iş ortaklığımız var. Daha önce Türkiye-Mena-CIS ve CEE gibi bölgelerle sınırlı şekilde satış hakkımız bulunuyordu. Yeni anlaşmayla başta Avrupa olmak üzere, 19 bölgeyi kapsayan 80’i aşkın ülkede Disney’in üretim, satış ve pazarlamasını yapacağız. Disney ürünleriyle çok daha fazla ülkeye erişebileceğiz. Anlaşmayı yapar yapmaz ekiplerimiz çalışmaya ve farklı ülkelerdeki müşterilerimizle temasa geçmeye başladı. Bu anlaşmanın Zorlu Tekstil ve Disney’e olduğu kadar, ülkemizin tekstil ihracatına da önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.