#PSMyleKal

Haziran ayında da dopdoluydu!

Evde geçirdiğimiz günleri sanat ve eğlenceyle renklendirmek için Zorlu PSM’nin YouTube kanalı ve sosyal medya hesaplarından başlattığı #PSMyleKal serisi, yerli ve yabancı sanatçıların verdiği canlı konserler, sanal atölyeler, podcast serileri, arşiv kayıtları ve diğer içeriklerle Haziran ayında da takipçilerine dopdolu bir program sundu. Zorlu PSM, TLVSOUND adıyla yepyeni bir dijital konser serisini ay içinde hayata geçirirken, Dutch Ding-a-Dong Festivali’ni de dijitale taşıdı.


Zorlu PSM, dijtal kanalları güçlü bir şekilde kullandığı online etkinlikleri ile fark yaratmaya devam ediyor. Pandemi döneminde #PSMyleKal dijital konserleri ile yerli ve yabancı sahnenin en başarılı isimlerine yer veren Zorlu PSM, Haziran ayında da dünyanın dört bir yanından değerli sanatçıların canlı performanslarını sosyal medya kanallarından müzikseverlere ulaştırmayı sürdürdü.

4 Haziran’da Son Feci Bisiklet ve 25 Haziran’da Ufuk Beydemir online konserleri %100 Music katkılarıyla gerçekleşirken 9 Haziran’da Ahmet Kenan Bilgiç Zorlu PSM canlı yayın serisine konuk oldu ve müzikseverler için TLVSOUND adıyla yepyeni bir konser serisini de hayata geçirdi. 3-14 Haziran tarihleri arasında Zorlu PSM’nin Instagram ve Facebook sayfasında rock müzikten pop’a, elektronik’ten etnik müziğe dört farklı etkinliğin gerçekleştirildiği seride, yaptıkları müzikle Orta Doğu köklerini modern ve eğlenceli bir hale getirmeyi başaran Anna RF; elektrogitar, tuba, klavye ve davuldan oluşan saykodelik-surf-rock grubu Boom Pam; geçtiğimiz yıl İstanbul’da unutulmaz bir konsere imza atan şarkı yazarı ve yapımcı Noga Erez ve geleneksel Yemen müziklerini farklı tarzlarla harmanlayarak çağdaş müzik dünyasının diline yeni bir soluk getirmeyi başaran Yemen Blues müzikseverlerle buluştu.

Paris’in önemli radyosu TSF Jazz’ın, cazın birleştirici gücünü kutlamak ve içinden geçtiğimiz dönemde cazcıları desteklemek adına 1-26 Haziran arasında gerçekleştirdiği online müzik festivali Studio Grands Boulevard Festival, Zorlu PSM’nin yaptığı iş birliği kapsamında Zorlu PSM’nin Facebook sayfasında da yayınlandı. Leon Phal, Sarah Lancman, Florin Niculesu & Hugo Lippi, Gregory Privat, Laurent Bardainne & Tigre D’eau Douce gibi isimlerin de yer aldığı 20 konser caz çoşkusunu yaşattı.

Zorlu PSM ve Hollanda Başkonsolosluğu’nun ortak girişimleriyle ilk kez geçtiğimiz sene Zorlu PSM %100 Studio’da düzenlenen Dutch Ding-a Dong Festivali de bu sene dijitale taşındı. 22 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen festival boyunca Hollanda müzik sahnesinin önemli isimlerinden Annelie, Effje de Visser, Pieter de Graaf ve Judy Blank, Zorlu PSM’nin Facebook ve Instagram sayfalarından müzikseverlere ulaştılar.

Özel günler için özel etkinlikler

Zorlu PSM, Haziran ayındaki özel günlere yönelik olarak da sosyal medya kanalları üzerinden bir dizi özel etkinlik gerçekleştirdi. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün canlı yayın konukları olan National Geographic kâşifi ve doğa korumacı moleküler biyolog Dr. F. Gözde Çilingir ve theMagger kurucusu Lisya Kalma, doğal hayatın çeşitliliği ve sürdürülebilirliği üzerine konuştular.

Bu yıl ilk kez evden kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ise gençlere yönelik olarak tüm güne yayılmış özel bir yayın gerçekleştirildi. Programda interaktif atölye ve konuşmaların yanı sıra son yılların favori gruplarından Adamlar ile sahnelerin sevilen ismi Can Bonomo, özel performanslarıyla 19 Mayıs coşkusunu YouTube üzerinden gençlerle paylaştılar. 21 Haziran’da %100 Music katkılarıyla Babalar Günü’nde de Ayhan Sicimoğlu ve kızı Ayşe Sicimoğlu, Zorlu PSM’nin Instagram hesabında samimi bir sohbet gerçekleştirdiler.