Zorlu PSM’den

19 Mayıs’a özel kutlama!

Zorlu PSM, koronavirüs nedeniyle bu yıl evde kalınan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı gençlerle birlikte sosyal medya hesaplarından müzik ve yaratıcılıkla kutladı.


Zorlu PSM, koronavirüs önlemleri nedeniyle bu yıl ilk kez evlerde geçirilen 19 Mayıs için, herkesin online olarak katılabileceği özel bir kutlama programı hazırladı. Zorlu Holding’in desteğiyle gerçekleştirilen #PSMyleKal 19 Mayıs etkinlik programında gençlerin ilgiyle takip ettiği konulara dair atölyeler, konuşmacılar ve popüler sanatçıların performansları yer alırken, programın sunuculuğunu Yekta Kopan yaptı.

Yeni neslin merak ettiği konular interaktif atölyelerde!

Geleceğin çalışma ortamında gençlerin yeni yetkinlikler kazanmasını teşvik etmek amacıyla hazırlanan konuşma ve atölyeler, 19 Mayıs saat 11:00’den itibaren gün boyunca Zorlu PSM Instagram hesabından canlı yayınlandı. Program süresince gençlere, yaratıcılık ve tasarım odaklı düşünmeden sosyal inovasyona, geleceği şekillendiren konularla ilgili bilgiler aktarıldı.

Programın ilk konuğu, pazarlama kariyerinde yerli ve yabancı 130’dan fazla ödüle layık görülen Yüce Zerey’di. Geleceğin iş dünyası ve çalışanları konusunda gençlere ufuk açıcı bir konuşma yapan Zerey’in ardından, Şölen Yücel’in gerçekleştirdiği “Yaratıcı Potansiyelini Keşfet” atölyesinde gençlere günlük hayatta ve işte yaratıcı düşünme modelleri geliştirebilmenin ve potansiyelini harekete geçirmeye cesaret edebilmenin yolları anlatıldı.

Atölye Akademi’nin gerçekleştirdiği “Tasarım Odaklı Düşünme” eğitiminde, yaratıcı özgüveni ortaya çıkararak insan odaklı düşünme konusu ele alındı. Sosyal inovasyon platformu imece’nin gerçekleştirdiği “Gençliğin Değişimdeki Rolü” başlıklı atölyede ise gençlere geleceğin sosyal girişimler ve inovasyonla nasıl şekilleneceği anlatıldı.

Adamlar ve Can Bonomo’dan özel performans

Gün boyu süren atölyelerin yanı sıra, gençlerin severek dinlediği Adamlar ve Can Bonomo da YouTube özel performanslarıyla programdaki yerlerini aldı. Rock’n roll, blues ve hip hop gibi farklı türleri bir araya getiren özgün tarzlarıyla son zamanların en iyi yerli gruplarından Adamlar ile alaturka nağmeleri rock melodileriyle birleştiren şarkıları ve özellikle enerji dozu yüksek sahne performansıyla müzikseverlerin beğenisini kazanan Can Bonomo, Zorlu PSM’de gerçekleştirilen çekimlerle 19 Mayıs coşkusunu evlere taşıdı.