Zorlu Center’dan UVC teknolojisine

2 milyon TL’yi aşkın yatırım

Zorlu Center misafirleriyle yeniden buluşmanın sevincini yaşarken, onların sağlığını maksimum korumak için özel önlemleri hayata geçirdi. Yüzde 100 taze hava ile çalışan klima santrallerini, virüs ve bakterilere karşı en etkili yöntem olan UVC (ultraviyole) teknolojisi ile donatan Zorlu Center, kapalı alanlardaki hava kalitesini en üst seviyeye çıkardı.

Türkiye’nin ilk beş fonksiyonlu karma kullanım projesi olan Zorlu Center, misafirlerine sağlıklı ve güvenilir hizmet vermek için önemli bir yatırıma imza attı. Misafirleri için en güvenli ortamı yaratmak üzere gerekli tüm hijyen önlemlerini alan Zorlu Center, ayrıca kapalı mekânlara yüzde 100 taze hava sağlayan 151 klima santralinin tümünde mikroorganizmaları yok eden UVC (ultraviyole) teknolojisini hayata geçirdi. 2 milyon TL’yi aşan bu yatırım sayesinde, taze hava ile dışarıdan gelmesi muhtemel bakteri ve virüsler de anında yok edilerek, kapalı alanlardaki hava kalitesi en üst seviyeye çıkarılıyor. Klima santrallerinin hava ölçümleri otomasyon sisteminden izlenirken, hava kalitesi de anlık olarak takip ediliyor.

UVC nedir?

Bilimsel araştırmalar, ultraviyole ışık teknolojisi UVC’nin birçok virüse karşı yüksek koruma sağladığını ortaya koyuyor. Özellikle hastane gibi sağlığın ön planda olduğu kapalı mekânlarda uygulanan bu teknoloji ile havanın temizlenmesinde oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Zorlu Gayrimenkul Genel Müdürü Didem Aydın:

“Amacımız, misafirlerimize daha güven ve huzur içinde hareket edebilecekleri bir yaşam alanı sunmak.”

Zorlu Center’da kullanılmaya başlayan UVC teknolojisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Zorlu Gayrimenkul Genel Müdürü Didem Aydın, normalleşme süreci ile birlikte Zorlu Center’ın tüm alanlarında birçok yeni önlem aldıklarını söyledi. Aydın, “Zorlu Center, konut, ofis, otel ve kültür-sanat alanlarıyla birlikte, bir alışveriş merkezinden çok beş fonksiyonlu bir yaşam alanını ifade ediyor. Açık alanlara her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, 10 bin metrekarelik meydan ve 12 bin metrekarelik açık hava park alanıyla misafirlerimize oldukça geniş bir alanda temiz hava imkânı sunuyoruz. Bununla birlikte kapalı alanlarımızda, İçişleri Bakanlığımızın yeni dönem için getirdiği kurallara uygun olarak, havalandırmada yüzde 100 taze hava dolaşımı sağlıyoruz. Salgın ile birlikte artan hassasiyetleri de düşünerek, tüm klima santrallerimize uyguladığımız UVC teknolojisi ile hava kalitesini yükselttik. Amacımız, misafirlerimize daha güven ve huzur içinde hareket edebilecekleri bir yaşam alanı sunmak,” şeklinde konuştu.