VESTEL, TÜKETİCİNİN SAĞLIKLI YAŞAM TERCİHİNE ÜRÜNLERİYLE DESTEK OLUYOR

Gün Işığı Teknolojisi

ile tazelik ve hijyen bir arada

Vestel, hijyenin ve doğallığın daha da önem kazandığı günümüzde geliştirdiği teknolojilerle tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Vestel’in güneşin doğal koruyuculuğundan ilham alarak geliştirdiği Gün Işığı Teknolojisi sayesinde buzdolabındaki gıdalar daha uzun süre tazeliğini korurken, klimalar sahip olduğu ışın teknolojisi ile hijyen sağlıyor. Çamaşır ve bulaşıklar makineleri ise daha az kimyasal kullanarak ekstra temizlik ve hijyen sunuyor. Kullanıcıya maksimum temizlik vaat eden Vestel ürünleri aynı zamanda enerji ve su tasarrufu ile doğayı da koruyor.


Vestel, dünya çapında 8 Ar-Ge merkezi ve 1600 mühendisten oluşan Ar-Ge gücüyle tüketicinin değişen ihtiyaç ve beklentilerine cevap vererek, hayatını kolaylaştıracak ürünler geliştirmeye devam ediyor. Vestel’in uzun yıllardır üzerinde çalışarak uluslararası alanda birçok ödüle layık görülen “Gün Işığı Teknolojisi”ne sahip ürünleri, hijyenin daha da önem kazandığı günümüzde kullanıcılara daha doğal ve sağlıklı bir hayat vaat ediyor.

Hijyen beklentisini maksimum seviyede karşılayan ürünlerin özellikle son dönemde ön plana çıktığını kaydeden Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi kısa sürede tüketici ihtiyaç ve taleplerinde değişikliklere neden oldu. Tüketici artık maksimum hijyeni sağlayacak, kendisini daha fazla güvende hissettirecek ürünler istiyor. Vestel olarak 1600 kişilik güçlü Ar-Ge mühendisi kadromuzla gıda israfını önleyen, daha az enerji ve su tüketen ürünler tasarlarken, öte yandan sağlıklı yaşam beklentilerine cevap vermeye de odaklanmıştık. Nitekim bugün geldiğimiz noktada ne kadar isabetli bir yönümüz olduğunu bir kez daha anladık. Yeni lanse ettiğimiz Gün Işığı Teknolojisi’ne sahip ürünlerimiz kısa sürede yoğun taleple karşılaştı. Bu da müşteriyi merkeze alan teknoloji üretiminin bir sonucu,” ifadelerini kullandı.

Güneş ışığından ilham alan “Gün Işığı Teknolojisi”

Güneş ışığından beslenen temiz havanın doğal koruyucu olduğu bilimsel olarak da kabul edilen bir gerçek. Güneş ışığı yaşamımızı beslerken, aynı zamanda temas ettiği noktalarda hava kalitesini artırarak bizi zararlı oluşumlara karşı koruyor. Vestel’in güneş ışığından ilham alarak geliştirdiği Gün Işığı Teknolojisi de güneşin bu yararlı etkisini buzdolabı, klima, çamaşır ve bulaşık makineleri ile evlere taşıyor.

Buzdolabının içerisine yerleştirilen Gün Işığı Teknolojisi, özel ışık ve bu ışık aracılığıyla aktive olan fotokatalitik filtre sayesinde içerideki havayı temizlerken, gıdaların temas ettiği hava kalitesini de artırıyor. Aynı zamanda değişim gerektirmeyen filtresi ile zahmetsiz bir şekilde kötü koku oluşumunu önleyen bu üstün teknoloji, temiz havanın buzdolabı içerisinde sirküle olmasını sağlıyor. Bu sayede her türlü gıdanın daha uzun süre tazeliğini korumasına yardımcı oluyor.

Vestel Gün Işığı Inverter Klimalar, sahip olduğu ışın teknolojisi ile hijyen sağlarken çok kademeli filtreleme sistemi ile tertemiz bir ortam havası sunuyor. Gün ışığı teknolojisi hem iç ortamın hava kalitesini artırıyor hem de iç ünitedeki eşanjör yüzeyinin temiz kalmasını sağlıyor. Ayrıca, sahip olduğu 5 kademeli filtreleme sistemiyle (toz filtre, catechin filtre, koku giderici filtre, iyonizer filtre, gün ışığı filtre) tertemiz bir ortam havası sunuyor.

Bulaşık ve çamaşırda yüksek hijyen

Bulaşık makinelerinde de kullanılan Gün Işığı Teknolojisi, kapı içine yerleştirilen hazneden yaydığı doğal ışık ile hem bulaşıklarda hem de makine içerisinde oluşabilecek zararlı oluşumlar üzerinde etkili oluyor. Bu sayede bulaşık makinesi içerisinde kötü koku olmadan ekstra hijyenik bir yıkama sağlanıyor.

Çamaşır makinelerinde de Gün Işığı Teknolojisi sayesinde artık çamaşırlar daha hijyenik yıkanarak, derinlemesine temizleniyor. Gün Işığı, Hızlı Gün Işığı, Susuz Gün Işığı ve Bebek Kıyafeti adında dört farklı programa sahip olan çamaşır makineleri çamaşırlara özel ışık vererek ekstra hijyen sağlarken, su kullanmadan sterilizasyon imkânı da sunuyor. Özel tambur hareketleriyle her yüzeyin gün ışığına maruz kalmasını sağlayan “Susuz Gün Işığı” programı sayesinde yıkamaya ihtiyaç duyulmadan, sadece özel ışıkla 29 dakikada çamaşır, ayakkabı, kâğıt para, kredi kartı ve cüzdan gibi günlük hayatta sık temas edilen birçok eşya kolayca hijyenik hale getirilebiliyor. Vestel, ürettiği bu yenilikçi teknolojiyle insanlara daha sağlıklı ve konforlu bir günlük hayat vaat ediyor.