Koruncukköy'de

Kıvılcım var!

Zorlu Holding’in kurumsal gönüllülük programı Kıvılcımlar Hareketi, yeni projelerle yeteneklerini, yetkinliklerini ve imkânlarını daha güzel bir gelecek için seferber etmeye devam ediyor. Koruncuk Vakfı iş birliği ile hayata geçirilen “Koruncukköy'de Kıvılcım Var!” projesi kapsamında 20 gönüllü, Koruncukköy'de yaşayan 100’ü aşkın ortaokul ve lise öğrencisine mesleklerini tanıtarak eğitim hayatlarına ışık oldu.

Akıllı Hayat 2030 vizyonu ile uyumlu bir şekilde, çalışanların yetkinlik ve potansiyellerini toplumsal faydaya dönüştürmeyi hedefleyen Kıvılcımlar Hareketi, ikinci fazında Kıvılcımların kendi geliştirdikleri gönüllülük projeleriyle toplum için yarattığı fayda ve etkiyi günden güne büyütüyor. Vestel Elektronik İşveren Markası Uzmanı Begüm Özay’ın “Koruncukköy’de Kıvılcım Var!” projesi, Koruncuk Vakfı iş birliğinde 24 Aralık 2020 tarihinde hayata geçti. Kıvılcımların, Koruncukköy’de yaşayan ortaokul ve lise öğrencilerine geleceklerini daha bilinçli şekillendirebilmeleri için mesleklerini tanıttığı etkinliğe 20 gönüllü destek verdi. 76 saat gönüllülük saatine ulaşılan projede bugüne kadar gruplar halinde 100’ü aşkın çocukla buluşma gerçekleştirildi.

Projenin lideri Begüm Özay, “Koruncukköy’de Kıvılcım Var” ile onlarca kızın hayatına dokunmayı amaçladıklarını belirtti. Özay, “Birbirlerinden farklı hikâyelerle Türkiye’nin birçok farklı bölgesinden gelen, küçücük yaşlarda bedenlerinden büyük dertleri omuzlayan onlarca genç kızların hayatlarına kıvılcım olmaya çalıştık. Sunduğum bu fikir ile onların sonsuz büyüklükteki kalplerine uzun vadede kıvılcım olmaya devam edeceğiz. Projeye katkı sunan, emeği geçen herkese hayalimi gerçekleştirdikleri için teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Projenin tüm aşamalarında destek olarak, hayata geçirilmesinde önemli rol oynayan Vestel İletişim Merkezi Takım Lideri Zati Özçelik ise birilerinin hayatına kıvılcım olmanın önemine dikkat çekerek, “Aslında hepimiz başka bir yaşamı değştirebilecek kadar güçlüyüz. Hayata geçebilmesi için çalıştığım tüm sosyal sorumluluk projelerinde bu ilke ile ilerliyorum. İnsan hayatına dokunabilmenin ve iz bırakabilmenin erdemine inanıyorum” dedi. Projeye destek veren tüm Kıvılcımlarımıza teşekkür ederken, projeyle ilgili görüş ve heyecanlarını bir de kendilerinden dinleyelim:

Gökçe Erbatu

Zorlu PSM / Kurumsal İletişim Yöneticisi

“Koruncukköy’deki öğrencilere, küçük yaşta kurulan hayalleri gerçeğe dönüştürme yolculuğundan bahsettik. Kültür-sanat sektöründe çalışırken, insanların hayatlarına yaratıcılıkla dokunabilmenin dönüştürücü gücünden bahsettim. Onların da büyük bir sevecenlilik ve heyecanla hem işime hem de sektörüme ilgi duyması oldukça ilham vericiydi.”

Beste Pınar Sadak

Zorlu Holding/ İnsan Kaynakları Müdürü

“Koruncukköy’deki kızkardeşlerimizi geleceğin meslek sahibi kadın profesyonelleri olarak hayal etmek beni çok umutlandırıyor. Umarım kendilerinde biraz olsun farkındalık ve merak uyandırabilmişimdir.”

Seçkin Fırat

Vestel Müşteri Hizmetleri / Yetkili Servisler Eğitim Sorumlusu

“Gözlerinin içi gülen pırıl pırıl gençlerle sohbet etmek bana da çok iyi geldi. Bir zamanlar yolu meslek lisesinden geçmiş biri olarak, ayrıca meslek liseli kardeşlerime bir katkım olduysa ne mutlu bana.”

Ezgi Altıparmak

Vestel Elektronik / İşe Alım Uzmanı

“Koruncukköy’deki ortaokul öğrencileri ile bilimsel merakın önemi ve insanları tanımak üzerine güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Çocuklarla iletişime geçmek ve onların meraklarını giderirken onlara bir şeyler öğretmek çok keyifliydi. Gelecek hedeflerine katkı sağlayabileceğimizi ve onlara örnek sunabileceğimizi görmek ayrıca çok mutluluk vericiydi.”

Kaan Kıncı

Vestel Ticaret / Kıdemli Kiralama Uzmanı

“Genç arkadaşlarla dünü, bugünü ve yarını konuşup ilham olduk birbirimize. Koruncukköy’deki öğrencilerle sevgi ve şefkat dolu bir takımın parçası olduğumu hissederken, onlara ışık olmanın da mutluluğunu yaşadım.”

Engin Ertuğ

Vestel Ticaret / Özel Projeler Müdürü

“Bir zamanlar bizler de onların yerindeydik. Sunum sonunda sorulan sorular, o yaşlarda sahip olduğum bakış açısını tekrar düşünmemi sağladı. Hayatlarına olumlu bir katkı sağlayabildiysem ne mutlu bana.”

Damla Baran Aktan

Vestel Elektronik / Kıdemli Tedarik Uzmanı

“Koruncukköy’de yaşayan lise öğrencilerine, kariyer yolculuğumda edindiğim deneyimlerden bahsettiğim keyifli bir sunum gerçekleştirdim. Onlara tavsiyeler vermekten, meslek seçimi ve gelecek hakkındaki sorularını cevaplayarak yaşadıkları kararsızlık ve kaygılara ortak olmaktan mutluluk duydum.”

Melike Karabaş

Vestel Elektronik / İş Geliştirme Uzmanı

“Koruncukköy ortaokul öğrencilerine yaptığım sunumda, gelecek dünyada bizi nelerin beklediğini içeren videolara da yer verdim. Bu sayede, onların merak dolu bakışlarına ve heyecanlarına tanık oldum. Hazırlık aşamasından itibaren beni de heyecanlandıran bu proje ile öğrencilerimizin hayatına dokunmak, fikir alışverişi yapıp düşüncelerimizi paylaşmak çok güzeldi.”

Teoman Çakmak

Vestel Müşteri Hizmetleri / Servis Bölge Müdürü

“Koruncukköy’deki lise öğrencileri ile “Keşke hiç bitmese, ben anlatmaya onlar da sormaya devam etseler!” dediğim çok güzel bir paylaşımdı. Her şeyin “BİR TEŞEKKÜR” için olduğu bu büyük dünyayı anlatmak benim için çok büyük bir keyifti. Küçücük bir kıvılcım olabildiysem ne mutlu bana.”