Zorlu Tekstil’den İngiltere’ye

5 milyon adet

antibakteriyel maske ihracatı

Döngüsel ekonomi tabanlı inovasyona dayalı yeni nesil tekstillere yatırımını sürdüren Zorlu Tekstil, dünyaca ünlü Marks & Spencer markası ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında İngiltere’ye 5 milyon adet antibakteriyel yıkanabilir yüz maskesi ihraç ediyor.

Zorlu Tekstil, uzun yıllardır yatırım yaptığı akıllı tekstil alanındaki bilgi ve tecrübesiyle ihracatta yeni nesil ürün portföyünü genişletmeye ve seçkin dünya perakende devlerinin inovatif iş ortağı olmaya devam ediyor. Son olarak Zorlu Tekstil, İngiltere’nin dünyaca ünlü markası Marks & Spencer için 5 milyon adet antibakteriyel ve yıkanabilir özellikli maske üretimi gerçekleştirdi. Yüzde 100 pamuk olan ve antibakteriyel dokusuyla hem yetişkinler hem de çocuklar için farklı renk ve desenlerde üretilen maskeler İngiltere pazarına sunulacak.

STeP sertifikasıyla sürdürülebilirliğini belgelendirdi

Sürdürülebilirlik odaklı üretimi ve hayata geçirdiği ürünleriyle Zorlu Tekstil, hammadde, proses yönetimi ve ürün tabanlı yenilikçi çözümleriyle de sektöründe fark yaratıyor. Standart 100 by Oeko-Tex belgesine sahip olan, bir süre önce ise STeP by Oeko-Tex, "Sustainable Textile Production" (Sürdürülebilir Tekstil Üretimi) sertifikasıyla sürdürülebilir bir tekstil üreticisi olduğunu belgelendiren Zorluteks ve Hometeks fabrikaları, böylece “Made in Green” etiketiyle üretim yapabildiğini tescillemişti. Ulaştığı bu yüksek standartlar, Zorlu Tekstil’in inovatif bir iş ortağı olarak Marks & Spencer gibi sürdürülebilirlik odaklı şirketlerle iş birliklerini daha da geliştirme fırsatı sunuyor.