Turcotton ile yüzde 100 Türk pamuğu garanti!

Anadolu’nun verimli topraklarında yetişen doğal pamuğu dikkatle seçen Zorluteks, “Turcotton” markası ile sunduğu ürünlerin yüzde yüz Türk pamuğundan üretildiğini garanti altına alıyor. Üretim sürecinin her aşamasında yapılan dijital işaretleme sayesinde Turcotton, kullanılan pamuğun saflığının son noktaya kadar tam şeffaflıkla izlenebilmesini sağlıyor.

Zorluteks, hem tüketici sağlığını korumak hem de sürdürülebilir üretimi desteklemek amacıyla başlattığı “Turcotton” ile ürünlerinin yüzde yüz Türk pamuğundan üretildiğini belgeleyerek garanti altına alıyor. İlk planda yurtdışı müşterilerine yönelik olarak başlatılan Turcotton ile Zorluteks’in iş ortakları, dokumada kullanılan iplikleri istedikleri zaman özel bir cihaz ile doğrulayarak üretim sürecine dair verileri Tailorlux altyapısı üzerinden tam şeffaflıkla izleyebiliyor.

Saf Türk pamuğu Zorluteks’in garantisi altında tüketiciyle buluşuyor

Türkiye, Avrupa Birliği standartlarına göre GDO’suz pamuk üretimiyle dünyada ayrıcalıklı bir konuma sahip. GDO’lu pamuklar da, diğer tüm tarım ürünleri gibi insan sağlığını tehdit eden riskler içeriyor. Bu nedenle kullanılan pamuğun izlenebilirliğini sağlayarak son kullanıcıya güvenilir ürünler sunmayı amaçlayan Zorluteks, pamuğun çırçır aşamasından ipliğe dönüşmesi ve dokunmasına kadar tüm süreçlerde Tailorlux alt yapısı ile işaretleme yaparak, kullanılan pamuğun yüzde 100 Türk pamuğu olduğunu belgeliyor. Süreç verileri Tailorlux altyapısı üzerinden tedarik zinciri boyunca tam şeffaflıkla izlenebiliyor.