Zorlu PSM'den

Sónar Istanbul

rüzgârı geçti!

Sónar Istanbul, dördüncü yılında da elektronik müzik dünyasının birbirinden değerli DJ ve prodüktörlerini ağırladı. 3 kıtadan ve 12 ülkeden gelen 44 sanatçı, 2 gün boyunca 5 farklı sahnede 8.000’in üzerinde müziksevere toplam 60 saat 44 dakika müzik deneyimi yaşattı.


%100 Music katkılarıyla bu yıl dördüncü kez düzenlenen Sónar İstanbul, 6-7 Mart tarihlerinde Zorlu PSM’de sanat ve teknoloji severlere eşsiz bir deneyim yaşattı. Geçtiğimiz 3 yılda 30 bini aşkın kişiyi ağırlayan festival, bu sene de uluslararası müzik arenasının en iyi isimlerini 8 binin üzerinde izleyiciyle buluşturdu. Festival süresince bir müzik, yaratıcılık ve teknoloji merkezine dönüşen Zorlu PSM, iki gün boyunca zengin müzik programının yanı sıra deneyim ve atmosfer odaklı pek çok sıra dışı performansa da ev sahipliği yaptı.

Bu yıl da elektronik müziğin dünya çapındaki isimlerini bir araya getiren festivalde Adam Beyer, Ben Klock, DJ Kölsch, Paula Temple, Christian Löffler (Live), COMA (Live), Max Cooper (Live/AV) ve Oceanvs Orientalis gibi birbirinden değerli isimler SonarClub by %100 Music sahnesinde hayranlarıyla buluşurken; Tzusing, Umfang, Denis Sulta, Bjarki, Catnapp, Skee Mask gibi genç ve kıdemli sanatçılar da SonarLab by Red Bull sahnesinde performanslarını sergilediler. Bu yıl ilk kez kurulan SonarMini sahnesi ise Çağan Tunalı, Ece Özel, Fattish, Feyza Emir ve Ali Gültekin gibi isimleri konuk etti.

Digilogue’un desteği ve Lalin Akalan’ın küratörlüğünde gerçekleşen görsel-işitsel şovlar ile Sónar Istanbul +D programı kapsamında yer alan ustalık dersleri, atölyeler, paneller, sanatçı konuşmaları ve interaktif enstalasyonlar, sanat ve teknoloji meraklılarına festival boyunca unutulmaz deneyimler yaşattı.

Zorlu PSM Genel Müdürü Murat Abbas


“Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bu dönemde müziğin birleştirici gücüne, kültür-sanatın hepimiz için pozitif etkisine ve bir moral depolama aracı olarak önemine inanıyoruz. Sónar Istanbul’u bu yıl da başarıyla gerçekleştirdik. Büyük heyecan duyduğumuz festivalimizin gerçekleşmesine katkıda bulunan %100 Music, Red Bull, Limitsoff, Digilogue, Zorlu Enerji ve Sephora teşekkür ediyorum.”