MZV-MEF YetGen 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Programı’nda yeni dönem başladı

Lise ve üniversite öğrencilerinin kariyerlerine 21. yüzyıl yetkinliklerine sahip olarak başlaması hedefiyle Mehmet Zorlu Vakfı (MZV) ve MEF Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen MZV-MEF YetGen 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Programı’nda beşinci dönem başladı.

Bu yıl beşincisi düzenlenen ve kapsamı ile Türkiye’de bir ilk olan MZV-MEF YetGen 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Programı, her geçen gün genişleyen içeriği ve birçok yan etkinliğiyle gençlerin 21. yüzyıl yetkinlikleri konusundaki farkındalığını artırmaya devam ediyor. MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut’un kurgulayıp yönettiği program, gençlerin sadece akademik, teknik ve profesyonel bilgilerle değil, aynı zamanda günümüzün gerektirdiği beceri ve yetkinliklerle de donanmalarına katkı sağlayarak, iş dünyası için nitelikli insan kaynağının gelişimine destek oluyor.

Sunum Teknikleri, Excel, Kariyer Planlama, CV Hazırlama, 21. Yüzyıl Okuryazarlığı (Dijital Okuryazarlık, Finansal Okuryazarlık, Bilgi Okuryazarlığı, Girişimcilik, Sosyal İnovasyon ve Sürdürülebilirlik gibi başlıklardan oluşan MZV-MEF YetGen 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Programı, 8 Şubat’ta Sunum Teknikleri ve Takım Çalışması dersi ile Zorlu PSM’de yeni döneme başladı. Koronavirüs önlemleri kapsamında dersler, 14 Mart’tan itibaren interaktif ve sürdürülebilir eğitim modeli kapsamında online hale getirildi. Yaklaşık 500 öğrenci, MEF Üniversitesi’nin kullandığı altyapı olan Blackboard Collaborate platformunu kullanarak, online grup çalışmaları, sunumlar ve soru-cevaplarla eğitim programına devam ediyor.

MZV-MEF YetGen Girişimcilik Zirvesi de online!

21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’nın önemli parçalarından biri olan MZV-MEF YetGen Girişimcilik Zirvesi de, 21 Mart Cumartesi günü YouTube üzerinden online gerçekleştirildi. Zirvede, ulusal ve uluslararası çapta önemli girişimlere imza atan isimler, ilham veren hikâyelerini ve deneyimlerini gençlerle paylaştılar.

Zirvede MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut; Core Strateji Ortağı ve Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Jason Lau ve Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Programları Direktörü Başar Kaya konuşmacı olarak yer alırken, sektörün önde gelen isimleri de Yatırımcılar Paneli, Sosyal Girişimcilik Paneli, Kurum İçi Girişimcilik Paneli, Gaming Paneli, Teknoloji Girişimcileri Paneli ve Globale Giden Girişimciler Paneli’ne katılarak, farklı alanlardaki girişim yolculuklarını ve deneyimlerini gençlerle paylaştılar.

Dersler www.mzv.org.tr adresinde canlı olarak yayınlanmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın.