Zorlu Holding çalışanlarının yaratıcılığını ve kişisel gelişimini destekleyen, iş-yaşam dengesini kurmasına yardımcı olan Küçük Bi’ Mola buluşmalarına fiziki olarak bir süreliğine ara verilse de, aynı hedefe yönelik olarak dijital platformlar üzerinden paylaşımlar devam ediyor. Zorlu Holding Kurumsal İletişim tarafından tüm çalışanların küçük molalar yaratmasına, zihnini ve ruhunu dinlendirip kendilerini yararlı bilgilerle beslemesine yardımcı olmak üzere özel içerik önerileri hazırlanarak, her hafta cuma günü dijital kanallar üzerinden paylaşılıyor. Tamamına internetten erişilebilen bu içeriklerin size ve sevdiklerinize iyi gelmesi dileğiyle...

İlham alın...

Zorlu PSM, “En önden sen izle!” diyerek akustik performanslardan konserlere, DJ performanslarından röportajlara birbirinden renkli içerikleri Youtube sayfasından paylaşıyor.

Google Arts & Culture, dünyaca ünlü bir çok müzeyi online olarak ziyaret etme olanağı sağlıyor. Web sitesi ve mobil aplikasyon üzerinden Guggenheim Müzesi’nin yanı sıra Pera Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi gibi birbirinden farklı müzeleri keşfetmek mümkün.

Dünyanın en önemli belgesel festivallerinden biri olan Amsterdam Belgesel Film Festivali, arşivindeki 300 filmi ücretsiz erişime açtı. 

Gazeteci ve yazar Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu, "Nereden Başlasam?" podcast serisinde gastronomiden biyolojiye, tarihten modaya birbirinden farklı konuları alanlarında uzman kişiler ile konuşuyor.

Birbirinden farklı sanatçıların canlı yayın konserleri #PSMyleKal etiketi ile Zorlu PSM instagram hesabında!

Barış Özcan “Krizler, alışkanlıkları değiştirmek ve yenilerini yaratmak için birer fırsattır.” cümlesinden yola çıkarak alışkanlıkların algoritmasını anlatıyor ve izleyicileri 14 günlük ilginç bir deney yapmaya davet ediyor.

İKSV, “iyi bir komşu” başlıklı 15. İstanbul Bienali’ni sanal ortamda gezme imkanı sunuyor.

Sesli kitap uygulaması Storytel sosyal izolasyon günlerini daha keyifli ve kaliteli hale getirmek amacıyla 14 gün olan ücretsiz deneme süresini 30 güne çıkardı. Türkçe ve İngilizce birçok ilham verici esere buradan ulaşabilirsiniz.

Nilay Örnek, “Nasıl Olunur?” isimli podcast serisinde yazar, akademisyen, oyuncu ve daha pek çok meslek grubundan insanlar ile birlikte ilham verici hikayeleri üzerinden keyifli sohbetler ediyor.

Berlin Filarmoni Orkestrası 31 Mart tarihine kadar tüm konser ve film arşivine ücretsiz erişim sağlıyor.

Zorlu PSM çalışanları evde kaldığımız bu günlere özel çalma listelerini #PSMyleKal etiketi ile paylaşıyor.

Sweaters Community, haftanın her günü farklı egzersizleri canlı yayından paylaşarak izleyicileri evde antrenman yapmak için motive ediyor!

Bilgilenin, iyi hissedin...

Uzaktan eğitim ve ülke çapında aldığımız önlemler sırasında çocukların psikolojik gelişimlerine dikkat etmek için uzman klinik psikologların önerilerini inceleyebilirsiniz.

Tıbbi mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Selim Badur, COVID-19 hakkındaki doğruları ve yanlışları Açık Radyo'da aktarıyor. Her gün yayınlanan "Korona Günlükleri" podcast serisine Spotify ve Açık Radyo web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çocukların Koronavirüs salgınını kolayca kavrayabilmeleri için İtalyan Çocuk Müzeleri görsel bir rehber hazırladı. İstanbul Kent Konseyi’nin Türkçe’ye çevirdiği bu bilgilendirici kaynağa buradan ulaşabilirsiniz.

Aile ve çocuk-ergen psikolojisi alanında çalışan YDY Danışmanlık, Koronavirüs gündeminde stres ve kaygı ile baş etme yollarını anlatıyor, uzmanlarla canlı yayınlar düzenliyor.

Bugünlerde hepimiz hijyene çok önem veriyoruz ve bu sebeple çok fazla kimyasal maddeye maruz kalıyoruz. Zehirli olmayan temizlik malzemeleri ve içerikleri hakkında bilgi edinmek için bu makaleye göz atın.

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, her Perşembe saat 20:00'de Youtube kanalından "Sürdürülebilirlik Gündemi" başlığıyla canlı yayın yapıyor. Ekonomiden iklim krizine, insan kaynaklarından biyoçeşitliliğe, eğitimden ev ekonomisine çeşitli başlıklarda konukların ağırlandığı programı takip etmek için tıklayın.

Online eğitimlerden faydalanın...

British Council, evden rahatlıkla ulaşabileceğiniz online öğrenme ve öğretme kaynakları, online seminerler ve canlı yayınları ücretsiz olarak erişiminize sunuyor. Aynı zamanda çocukların ebeveynleriyle pratik yapabilecekleri sözlü kaynakları da burada bulabilirsiniz.

Dünyanın en prestijli 8 IVY ligi okulu, 450 adet dersini online olarak ücretsiz erişime açtı. Aralarında Harvard, Cornell, Princeton, Dartmouth, Yale ve Columbia Üniversitesi de bulunuyor.

Okulların kapalı olduğu bir dönemde, çocukların ekran karşısında kaliteli vakit geçirmeleri son derece önemli. Normalde ücretli olan Twin robotik ve kodlama eğitimleri, bu döneme özel olarak tüm çocuklara ücretsiz. Çocuklar 16-22 Mart arasında günde bir saat ayırarak kodlama öğrenebilirler.

JSTOR'un, 75 farklı disiplinden ücretsiz ve online olarak erişime açtığı 12 milyondan fazla akademik dergi, makale ve kitaba buradan ulaşabilirsiniz.

Okulların online eğitime başladığı bu dönemde, çocukların derslerine ve ödevlerine yardımcı olabilecek kaynaklar her zamankinden daha değerli. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak; güvenilir içerik ve kişiselleştirilmiş öğrenim olanağı sunan Khan Academy, ilkokul öğrencilerinden lise son sınıf öğrencilerine kadar matematikten sosyal bilimlere birçok dersi online ve ücretsiz olarak paylaşıyor.

Dünyanın her yerinden tasarımcılar, ressamlar ve yazarlar, evde daha çok vakit geçirdiğimiz bu dönemde yaratıcı bir molaya ihtiyaç duyan herkesin faydalanabileceği online ve ücretsiz resim dersleri ve kitap dinletileri paylaşmaya başladı. Hem çocukların hem de yetişkinlerin yararlanabileceği içerikler için tıklayın.

Stanford, MIT, Harvard ve Oxford gibi üniversitelerin derslerinin de yer aldığı, Open Culture platformu, tarih, edebiyat, ekonomi, psikoloji, bilgisayar bilimleri gibi pek çok farklı alanda online ve ücretsiz eğitimler sunuyor.

Management Centre Türkiye, MCT Talks başlığı altında her hafta farklı alanlardan konukları ile ilgi çekici konular hakkında canlı yayın sohbetleri gerçekleştiriyor. Detaylı incelemek ve canlı olarak takip etmek için tıklayın.