Yeni nesil dijital mağaza

“Vestel Ekspres” açıldı

Vestel, yeni mağaza konsepti “Vestel Ekspres”in ilkini Kadıköy’de açtı. Dijital ekranlar üzerinden alışveriş deneyimi ve hızlı teslimat gibi uygulamalar sunan Vestel Ekspresler online alışveriş kolaylığını mağazalara taşıyor.

Vestel, perakende sektöründeki yeniliklerlerine devam ediyor. Dijital teşhir uygulamasının hayata geçirildiği küçük metrekareli mağaza konsepti “Vestel Ekspres”lerin ilki 15 Şubat’ta Kadıköy Sahrayıcedit’te açıldı. Tüketiciye yeni bir alışveriş deneyimi vaat eden Vestel Ekspres konseptli mağazaların ikincisi Kızıltoprak’ta, üçüncüsü ise Suadiye’de çok yakında hizmete girecek. Geniş dijital ekranlar üzerinden ürünlerin incelenebildiği dijital entegrasyonlu Vestel Ekspres mağazalarının hızla Türkiye’nin dört bir yanındaki işlek caddelere yayılması planlanıyor.

Online satın alma deneyimini fiziksel perakendeyle buluşturarak müşteriye istediği ürünü anında bulma ve hızlı karşılaştırma imkânı veren Vestel Ekspres mağazaları, aynı gün teslimat seçeneğiyle zamandan da tasarruf sağlıyor. Vestel, bu yenilikçi konsepti özel dijital uygulamalarla geliştirerek tüketicilere yepyeni deneyimler sunmayı planlıyor.

Yeni nesil tüketicilere yeni nesil mağazalar

Vestel’in yeni iş modelleri geliştirme ve perakende sektöründe değişime öncülük etme vizyonu açısından Vestel Ekspres mağazalarının önemli olduğunu vurgulayan Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Perakende sektörünü müşteri talepleri şekillendiriyor. Müşteri davranışlarını iyi okuyan, talepleri zamanında alıp bu talepler doğrultusunda faaliyetlerine yön veren şirketler başarılı oluyor.

Artık gündemimiz akıllı cihazlar, birbiriyle iletişim kuran teknolojiler, deneyim mağazaları, akıllı mağazalar... Vestel olarak değişime ayak uyduran değil, öncülük eden bir şirketiz. Bu nedenle de yatırımlarımızın odağına dijitalleşmeyi aldık. Tüketici alışkanlıklarının değişmesi, tüketicinin artık tek bir kanaldan değil birçok kanaldan bilgiye hızla ulaşarak karar mekanizmalarını yönetmesi ve değişen alışveriş davranışları gibi faktörler bizi buna yönlendiriyor. Vestel Ekspres mağazaları da bu vizyonumuzun sonucu olarak doğdu. Yeni nesil tüketicilerin ihtiyaçlarına yanıt verecek yeni nesil mağazalar açıyoruz. Bu mağazaların tüketicilerimize pratik satın alma kolaylığı sunacağına ve başarılı olacağına inanıyorum,” açıklamasında bulundu.

Açılışa özel indirim ve hediye kampanyaları

Vestel Ekspres mağazasının açılışı nedeniyle 15 Şubat’tan itibaren 10 gün süreyle TV, beyaz eşya, küçük ev aletleri ve mobil ürün kategorilerinde değişen oranlarda indirim uygulanırken, her güne özel sürpriz kampanyalar düzenlendi. Bu süreçte tüketiciler beyaz eşya, ankastre ve TV alımlarında Vestel’in birbirinden renkli ve fonksiyonel küçük ev aletlerini hediye olarak kazanma şansı elde ettiler. Ayrıca 15 Şubat’ta mağaza açılışına özel etkinlikler ve 22 Şubat’ta sürpriz hediyeli yarışmalar düzenlendi.

VESTEL CEO’SU TURAN ERDOĞAN:

“Yeni nesil tüketicilerin ihtiyaçlarına yanıt verecek yeni nesil mağazalar açıyoruz.”