Kıvılcımlar

kendi gönüllülük projeleriyle

iyiliği çoğaltacak

Zorlu Grubu Gönüllülük Hareketi Kıvılcımlar’ın ikinci faz tanıtım etkinliği 27 Şubat’ta Zorlu Holding’de gerçekleşti. Kıvılcımların yeni dönemde geliştireceği gönüllülük projelerine ilham vermek üzere bir dizi STK’nın da katıldığı buluşmada, gönüllülük üzerine Doç. Dr. Itır Erhart’ın moderatörlüğünde bir de panel düzenlendi.

Zorlu Holding’in parlak bir gelecek, sürdürülebilir bir yaşam ve toplumsal fayda için geçtiğimiz yıl başlattığı Kıvılcımlar Kurumsal Gönüllülük Hareketi, bugüne kadar 1.300 Kıvılcım’ın katılımıyla 3.000 saatlik gönüllülük çalışmasına ulaştı. Akıllı Hayat 2030 vizyonuyla uyumlu bir şekilde, çalışanlarının yetkinlik ve potansiyellerini toplumsal faydaya dönüştürmeyi hedefleyen Kıvılcımlar Hareketi, gönüllülük dolu bir yılın ardından, yeni projelere yelken açmak üzere 27 Şubat’ta ikinci dönemin ilk buluşmasını gerçekleştirdi.

Kıvılcımların kendi projelerini geliştireceği ikinci fazın tanıtımına yönelik etkinlik, Açık Açık Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Itır Erhart’ın moderatörlüğünde ve Ahtapot Gönüllüleri Derneği Başkan Yardımcısı Buse Pınar Kaçar, Dem Derneği Kurucusu Damla İşeri ve Empati Derneği Genel Sekreteri Gözde Karataş’ın katılımıyla gerçekleşen Gönüllülük Paneli ile başladı.

Panelin ardından Kıvılcımlar, kendi projeleri için ilham kaynağı olabilecek sivil toplum kuruluşları ile STK alanında bir araya geldiler. Bilim Kahramanları, Çocuk Eğitim Derneği, Dem Derneği, Down Sendromu Derneği, Empati Derneği, Gülmek İyileştirir Derneği, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, Kodluyoruz Derneği, Temel İhtiyaç Derneği, Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı, Tohum Otizm ve Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, açtıkları stantlar yoluyla Kıvılcımlar’a çalışmaları ve yürüttükleri gönüllülük projeleri hakkında bilgi verdiler.