Zorlu PSM’de bu ay:

EKİM 2019

Zorlu PSM’de yeni sezon heyecanı, her tarz ve zevke uygun etkinliklerle Ekim ayında da devam ediyor.

Alternatif sahnenin güçlü sesleri ve dünyada ses getiren yeni isimler müzikseverlerle buluşuyor. Zorlu PSM, ünlü yıldız komedyen Cem Yılmaz’dan geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynayan Alice Müzikali’ne, son iki yıldır izleyicilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran Sertab’ın Müzikali’nden Vestel Gururla Yerli Konserleri’ne, pek çok ünlü ismi sahnesinde ağırlamaya devam ediyor.

CMYLMZ - DIAMOND - ELITE - PLATINUM - PLUS

1 EKİM // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Dünyanın dört bir yanında 5.000’in üzerinde stand-up gösterisi gerçekleştiren Cem Yılmaz, CMYLMZ - Diamond - Elite - Platinum - Plus şovunun ikinci gösterisi ile Zorlu PSM seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

ALNITEMİZ STAND UP

1 EKİM // touché

10 sene çeşitli reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak çalıştıktan sonra kendi deyimi ile tövbe edip başka bir hayata adım atan Deniz Alnıtemiz, geçen sezon gerçekleştirdiği unutulmaz performanslarından sonra yeni sezonda touché sahnesinde severleriyle buluşacak.

ALICE

2-3-17 EKİM // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Lewis Carroll tarafından yazılmış, edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olan Alice Harikalar Diyarında’nın çağdaş müzikal uyarlaması olan Alice, ilk defa sahnelerek büyük yankı uyandırdığı geçtiğimiz sezonun ardından yeni sezonda da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde! Türkiye’nin ilk büyük prodüksiyonlu müzikali olan BKM, Zorlu PSM ve id İletişim ortak yapımı “Alice”, görkemli sahne tasarımı, müzikleri ve kostümleri ile göz kamaştırıyor. Gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın heyecan dolu büyüme hikâyesini konu eden gösteride “Alice” olarak seyirciden büyük ilgi toplayan Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Merve Dizdar, İbrahim Selim ve Şükrü Özyıldız boşrollerde.

SOPHIE ZELMANI

4 EKİM // AMFİ // 20.30

Bugüne dek 15 albüm yayınlayan Sophie Zelmani, müzikal bir geçmişi olmamasına, hatta daha önce topluluk önünde şarkı dahi söylememiş olmasına karşın çıkış albümüyle, dinleyicinin dikkatini çekerek listelere hızlı bir giriş yaptı. Lars Halapi ile çalışan Zelmani’ye bateride Peter Korhonen ve basta Thomas Axelsson eşlik ediyor. Bu üç isim bir kez daha Zelmani’nin çekirdek ekibi olarak sahneye çıkıyor.Back vokallerde ise kız kardeşler Anna ve Malin Törnquist, ilk kez bir Zelmani albümünde yer almanın heyecanını yaşıyor. İsveç’in dünyaya açılan yıldızı Sophie Zelmani %100 Studio’da!

STIMMING (LIVE), GIDGE (LIVE)

4 EKİM // %100 STUDIO// 23.00

Hamburg’un yetiştirdiği en parlak isimlerden Stimming, kendi özgün tarzı, etkileyici canlı kayıtları ve dinleyene eşi benzeri görülmemiş bir deneyim sunan derin ve çok katmanlı müziğiyle, neslinin en heyecan verici yeni üreticilerinden biri olarak ününü güçlendiriyor. Melankolik vokaller ve puslu akorlarla seyircileri duygusal bir etki altına alan Gidge ise müzikleriyle insanı İsveç’in kuzeyine, Umeå şehrinin ormanlarına götürüyor. Stimming ve Gidge, %100 Studio’da elektronik müziğin her boyutunu tattıracak!

MABBAS b2b FERHAT ALBAYRAK

4 EKİM // TURKCELL SAHNESİ – SAHNE ÜSTÜ AYAKTA // 23:00

Türkiye techno gecelerine damgasını vuracak bir parti için 4 Ekim’de Turkcell Sahnesi’nde buluşuyoruz! Stimming’den sonra seti devralacak başarılı DJ’ler Mabbas ve Ferhat Albayrak, b2b çalacakları bu gecede yerel techno sahnesini sarsacak.

KAAN SEKBAN “SAÇMALAR”

7-14-20 EKİM 2019 // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ //20.30

10 yıl boyunca bir bankada kurumsal hayatın içinde beyaz yakalı olarak çalıştıktan sonra istifa edip Amerika ve Türkiye’de oyunculuk eğitimleri alan, yurt içi ve yurt dışında çeşitli müzikal ve operalarda rol alan Kaan Sekban, “Kaan Sekban Saçmalar” adlı talk show’uyla Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi’nde olacak.

“İBRAHİM SELİM İLE BU GECE”

7-14-21-28 EKİM // touché

Uzun bir süredir YouTube’da yayınladığı güçlü içerikle kendine sadık bir kitle edinen İbrahim Selim, “İbrahim Selim ile Bu Gece” adlı programında, Türkiye ve gündeme dair konularıyla birlikte her hafta farklı ilgi alanlarındaki sanatçıları ağırlayarak yeni sezonda touché sahnesinde sevenleriyle buluşacak. “İbrahim Selim ile Bu Gece” programı sezon boyunca her hafta Zorlu PSM YouTube kanalında da yayınlanacak.

YAVUZDİYEBİÇOCUK - YAVUZ GÜNAL STAND UP

8 EKİM // touché

İzleyenler, izlemeyenlere “Yavuz diye bi çocuk var!” diye anlattığı için gösterinin adını “yavuzdiyebiçocuk” olarak koyan Yavuz Günal, yeni sezonun ilk gösterimiyle touché sahnesinde izleyicilerine seslenecek.

LESLİ İLE STAND UP: 002. UPGRADE

15 EKİM // touché

Yıllarca reklam ajansları ve daha birçok farklı sektörde çalıştıktan sonra, 40’lı yaşlarında oyuncu ve komedyen olma yolculuğunun komedisini bize çok zeki ve muzır bir şekilde sunan Lesli, komedi kariyerindeki ani sıçraması, teknoloji konusundaki sıkışıklıkları, dizi kariyerindeki beklenmezleri, hepimizin sorduğu bekâr mı, evli mi; Türkiye mi yurtdışı mı gibi sorulara eşsiz bir komedi show ile cevap arıyor. “SAVAŞMAYA son, teslim oldum UPGRADE ettim" diyen Lesli’yi doğal, samimi, yüksek enerjisi ile sakın kaçırmayın.

SERTAB'IN MÜZİKALİ

16 EKİM // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Son iki yıldır izleyicilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran Sertab’ın Müzikali, yeni sezonda Zorlu PSM’de! Müzikal, yenilenen koreografisi, yeni şarkılar ve etkileyici yeni ışık tasarımıyla izleyiciyle buluşuyor. Müzikalin koreografileri Beyhan Murphy tarafından bu yıl Zorlu PSM’ye özel olarak yenileniyor. Öte yandan, 1967’den bugüne 200’den fazla Broadway yapımında ışık tasarımcısı olarak çalışan Tony ödüllü Ken Billington, Sertab’ın Müzikali için ilk defa Türkiye’ye gelecek ve gösterinin ışıklarına kendi dokunuşunu katacak. Gelecek gösterilerin biletleri ise yakında satışta!

HINDI ZAHRA

16 EKİM // %100 STUDIO // 20.30

Cheikha Rimitti ve Ali Farka Touré gibi isimlerden ilham alan Fas asıllı Fransız müzisyen Hindi Zahra, güçlü vokaliyle Portishead’in vokalisti Beth Gibbons, Manu Chao, Billie Holliday ve Patti Smith gibi isimleri anımsatıyor. Müziğe 18 yaşında Paris’te başlayan Zahra, ilk albümü Handmade’i 2009 yılında yayınladı. Halk müziğine gömdüğü narin soul tınılarıyla, Hindi Zahra %100 Studio’da performansını sergileyecek!

TAMINO

18 EKİM // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Tamino Moharam Fouad, yarı Mısırlı yarı Belçikalı bir şarkıcı ve söz yazarı. Henüz 21 yaşında çıkardığı ilk EP’si “Habibi” ile tüm dünyada adından söz ettirmeyi başardı. Bugüne değin çıkardığı tüm parçalarında öne çıkan dürüst, içe dönük ama iddialı, masalsı ama geleneksel karakter, Tamino’nun kendine has müzik doğasının elementlerini oluşturuyor. Dinleyenlerin “Jeff Buckley’nin veliahtı” olarak adlandırdığı Tamino, sürükleyici vokal yeteneği ve hayran bırakan melankolisiyle yeniden Zorlu PSM sahnesinde olacak!

VESTEL GURURLA YERLİ KONSERLERİ:
DİLEK TÜRKAN AKUSTİK FT. ERKAN OĞUR, DERYA TÜRKAN

18 EKİM // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 21.00

Günümüzde modern Türk müziğinin en başarılı temsilcilerinden Dilek Türkan, müzikte farklı tatlar arayışına devam ediyor. Sanatçı, Dilek Türkan Akustik ft. Erkan Oğur - Derya Türkan projesiyle sevilen ve bilinen şarkıların bambaşka yorumları ve dünya müziğinin geleneksel şarkılarını, ilk kez sahneye koyacağı akustik band konseriyle müzikseverlerle paylaşacak. Atlantis Yapım ve Zorlu PSM iş birliğiyle gerçekleştirilen Vestel Gururla Yerli Konserleri yeni sezonda Turkcell Platinum Sahnesi’nde!

NOSAJ THING

18 EKİM // %100 STUDIO// 23.00

2006 yılında ilk EP’si Views/Octopus’u piyasaya süren Nosaj Thing, 2009 yılında yayınlanan ilk albümü Drift ve 2013 çıkışlı ikinci albümü Home ile büyük ses getirdi. Sürekli evrim geçiren Nosaj Thing sound’u, 2015 çıkışlı üçüncü albümü Fated’da daha da ideal bir hal aldı. Son olarak 2016 yılı içerisinde NO REALITY isimli EP’sini yayınlayan Nosaj Thing, bir yandan sahibi olduğu plak şirketi Timetable’la birbirinden yetenekli isimlere ev sahipliği yapıyor. Geniş bir ilham yelpazesi içeren, elektronik müzik ve hip hop’ı katmanlı sound’unda buluşturan projesi Nosaj Thing, 18 Ekim’de %100 Studio’da!

VESTEL GURURLA YERLİ KONSERLERİ:
KARSU YENİ ALBÜM, İLK KONSER

22 EKİM // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Sonbaharda dördüncü albümünü yayınlayacak olan, çok yönlü şarkıcı, piyanist ve besteci Karsu, yeni albümü ve yeni repertuvarıyla ilk konserini Zorlu PSM ve Atlantis Yapım iş birliğiyle Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Zorlu PSM’de gerçekleştiriyor.

ÇOK DA FİFİ STAND UP

22 EKİM // touché

Gösterilerinde kendi kişisel mizahlarının yanı sıra, hanımların ortak dertlerini dertlenmeden sahneye taşırken beylere de şaşkınlık, kahkaha ve ufukların açılması gibi tadı damakta kalan deneyimler yaşatan ve “Hayatla dalga geçemezsek vallahi çatlarız!” diyen 5 kadın komedyenden oluşan Çok da Fifi, yeni sezonda touché sahnesinde performans sergilemeye devam ediyor. Gülmekten karnınıza saplanacak ağrılara ve akan makyajlara hazırlıklı olun! Bu eğlenceli gösteriyi sakın kaçırmayın!

NAXATRAS

24 EKİM // %100 STUDIO // 20.30

2012 yılında bir araya geldikten sonra ilk albümünü Yunanistan’ın kırsalında Jesus Agnew yardımıyla kaydeden Naxatras, yerel sahnede büyük beğeni kazandı. Kayıt, mix ve mastering sırasında sadece analog makineler kullanan Naxatras, tüm albümü canlı performanslarıyla tek bir günde kaydetti. 2016’da ikinci albümlerini de aynı şekilde tamamen analog yayınlayan grup, canlı performanslarında da yansıttıkları yüksek enerjileriyle dinleyicilerin gönlünü kazanıyor. Progresif ve saykedelik rock, funk, caz gibi tınılarını görsel bir şovla harmanlayan Naxatras, 70’leri yaşatmak için %100 Studio’da müzikseverlerle buluşuyor!

HALLOWEEN PARTY - BLOODY TECHNO W/ SAMA

26 EKİM // %100 STUDIO // 23.00

Filistin’in öncü DJ’lerinden SAMA’nın vurucu techno beat’leri kısa sürede Avrupa’ya ulaşmayı başardı. Adı Arapça’da “gökyüzü” anlamına gelen SAMA, 2006’da Ramallah şehrinin unutulmaz partilerinde imza attığı mix’leriyle kendinden bahsettirmeyi başardı. 2010’larda sentez yeteneğini ön plana taşıyan SAMA, kendi üretimleriyle elektronik ve techno’nun her köşesine dokundu. Orta Doğu’yu bir ses tasarımcısı, prodüktör ve eğitmen olarak temsil eden SAMA, Halloween Party V.3 - Bloody Techno gecesi için %100 Studio’da olacak!

VESTEL GURURLA YERLİ KONSERLERİ:
KUVA-Yİ MİLLİYE’NİN İNSAN MANZARALARI

30 EKİM// TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 21.00

Nazım Hikmet’in ölümsüz eseri Kuva-yi Milliye Destanı’ndan esinle Kurtuluş Savaşı’nın kahraman insanları, orkestra şefi ve besteci Murat Cem Orhan’ın notalarıyla buluşuyor. Bu proje için Murat Cem Orhan, İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Utku Bayburt, anlatıcı Özgür Özaslan, solist Evrim Özkaynak, viyolonsel sanatçısı Burak Ayrancı, klarnet sanatçısı Arda Serindağ ve canlı olarak ses tasarımını yapan Cem Ergunoğlu ile aynı sahneyi paylaşıyor. Atlantis Yapım ve Zorlu PSM iş birliğiyle, Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında gerçekleşecek etkinlik Turkcell Platinum Sahnesi’nde!