Yürüteç
projesine
İngiltere’den
prestijli ödül

Vestel, sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile sokak hayvanlarını hayata bağlıyor. Barınaklardaki felçli hayvanlara hareket özgürlüğü sağlayan Yürüteç Projesi, Birleşik Krallık’ın en prestijli kurumsal sosyal sorumluluk ödülü olan The International CSR Excellence Awards’ta bronz ödülün sahibi oldu.

Vestel, kullanım ömrünü tamamlamış ve geri dönüşüme giden parçalardan ürettiği yürüteçlerle engelli hayvanları hayata bağlıyor. Felçli hayvanlara hareket özgürlüğü kazandıran yürüteçler, aynı zamanda kalıcı felci olmayan hayvan dostlarımızın tedavileri sırasında egzersiz yapabilecekleri birer araç olarak da kullanılabiliyor. Daha fazla engelli hayvanı hayata bağlamak için Manisa Büyükşehir Belediyesi ile geçtiğimiz yıl bir iş birliği protokolü imzalayan Vestel, ilk etapta Manisa Hayvan Barınağı’ndaki engelli hayvanları proje kapsamına aldı. Sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında yürütülen projenin gelecek yıllarda Ege Bölgesi ve sonrasında tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde genişletilmesi planlanıyor.

Uluslararası bir ödül

Vestel yönetiminin de tam desteğini alan proje, geçtiğimiz aylarda uluslararası bir başarıya imza atarak Birleşik Krallık merkezli The Green Organisation tarafından düzenlenen International CSR Excellence Awards’ta bronz ödül kazandı. 22 Temmuz günü The Royal Academy of Dramatic Art’ta düzenlenen törende ödülü Vestel Beyaz Eşya Yönetim Sistemleri ve Müşteri İlişkileri Müdürü Memed Umut Özkaban aldı.

Vestel’in insanlar için ürettiğini, ancak üretim yaparken yaşadığı çevreyi göz ardı etmediğini belirten Vestel CEO’su Turan Erdoğan, bu ödülün kendileri için çok anlamlı olduğunu ifade ederken, “Ürünlerimiz ve üretim süreçlerimizde çevreye zarar vermemeyi çok önemsiyoruz. Yürüteç projesi, hayvan dostlarımızı yeniden hayata kazandırıp onlara can oluyor. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum,” dedi.

CSR Excellence Awards hakkında

Birleşik Krallık merkezli “The International CSR Excellence Awards”, dünya çapındaki en başarılı, kamuoyunda ses getiren ve topluma hizmet alanında en saygın sosyal sorumluluk projelerini değerlendiren bir ödül programı. Program kapsamında, dünya genelinde topluma mal olmuş başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ve kitle iletişimi çalışmaları bağımsız bir jüri tarafından 17 kategoride değerlendirendiriliyor.