Vestel’le Trabzonspor arasında
9 milyon Euro’luk sponsorluk anlaşması

1995-1999 yılları arasında Trabzonspor’un forma ana sponsoru olan Vestel, 2019-2020 sezonundan başlayarak üç yıl boyunca yeniden bordo-mavili formadaki yerini alacak. Toplam 9 milyon Euro tutarındaki sponsorluk anlaşmasının İstanbul’da düzenlenen imza töreninde konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Kökleri 20-21 yıl öncesine uzanan bu birlikteliği geleceğe taşımaktan büyük mutluluk duyduğunu” ifade etti. Vestel CEO’su Turan Erdoğan ise, “Vestel kendi sektöründe aralıksız 21 yıldır ihracat lideri olan bir marka. Türkiye’nin teknolojide dünyaya açılan yüzü. Trabzonspor da yıllarca Avrupa’da bayrağımızı en iyi şekilde temsil etti. Etmeye de devam ediyor. Bu birliktelik ile Vestel ve Trabzonspor olarak uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum,” ifadelerini kullandı.

Vestel, Türkiye’nin en köklü futbol kulüplerinden biri olan Trabzonspor’un forma sponsoru oldu. 1995-1999 yılları arasında da Bordo-Mavililere sponsor olan Vestel, Trabzonspor ile yeni bir işbirliğine imza attı. Yıllık 3 milyon Euro’dan 3 yıl süreyle yapılan anlaşmanın imza töreni, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Vestel CEO’su Turan Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti.


Vestel ile yaptıkları iş birliğinin 3 yılı kapsadığını dile getiren Ahmet Ağaoğlu, bu anlaşmanın “Trabzonspor’un yükselişine hız katacağını” söyledi. Ağaoğlu, “Bir kulüp için, bir camia için forması, formasının renkleri kadar, formasının göğsünde taşıdığı isim de çok önemlidir. Bizim kulüp tarihimizde ‘Vestel’ isminin güzel bir hatırası var. 1990’lı yılların ikinci yarısında, takımımızın başarılı bir grafik sergilediği, iddiasını sürdürüp hep yarışın içinde kaldığı, Avrupa kupalarına katıldığı ve Türkiye’de de kupa kaldırdığı bir dönemde, göğsümüzde Vestel markası vardı. Şimdi, yine ve daha da yükselerek, sadece ulusal değil, uluslararası arenada da başarılar kazanacağımız bir dönemin perdesini aralıyoruz. İnanıyorum ki bu iş birliği, her iki tarafa da şans getirecektir. Ben şahsen, kökleri 20-21 yıl öncesine uzanan bu birlikteliği geleceğe taşımaktan büyük mutluluk duyuyorum,” dedi.

TRABZONSPOR KULÜBÜ BAŞKANI AHMET AĞAOĞLU

“Bizim kulüp tarihimizde ‘Vestel’ isminin güzel bir hatırası var. İnanıyorum ki bu iş birliği, her iki tarafa da şans getirecektir.”

“Vestel bize, biz de Vestel’e değer kazandıracağız”

Zorlu’nun Trabzon’a ilk yatırımını otel yaparak gerçekleştirdiğini belirten Ağaoğlu, “Bu sayede Trabzon’un turizminin gelişmesine büyük katkı sunmuştu. Şimdi de tekrar kutsal formamızda Vestel ile birlikte olacağız. Biz, bize değer katmayacak ve takımımızın onlara değer katmayacağı bir markayı göğsümüzde taşımayız. İnanıyoruz ki Vestel bize, biz de Vestel’e değer kazandıracağız. Ve bu şekilde değer yaratan, sürdürülebilir bir iş birliğimiz olacak” ifadelerini kullandı.

“Vestel bize, biz de Vestel’e değer kazandıracağız”

Yıllar sonra Trabzonspor ile yollarının tekrar kesişmesinden mutlu olduklarını dile getiren Vestel CEO’su Turan Erdoğan ise, “Vestel kendi sektöründe aralıksız 21 yıldır ihracat lideri bir marka. Türkiye’nin teknolojide dünyaya açılan yüzü. Trabzonspor da yıllarca Avrupa’da bayrağımızı en iyi şekilde temsil etti. Etmeye de devam ediyor. Ülkemizin küresel ölçekte daha yüksek sesle konuşmasını istiyorsak, sadece daha çok üretmek yeterli değil. Sosyal yaşama da dahil olmak, spora katkıda bulunmak şart. Tüm dünyada spor, bizim gibi büyük markalarla birlikte güçleniyor. Trabzonspor’un her kulvarda başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Sponsorluk anlaşmamızın Türk sporuna, Trabzonspor’a ve Vestel’e hayırlı olmasını dilerim,” şeklinde konuştu.

VESTEL CEO'SU TURAN ERDOĞAN

“Ülkemizin küresel ölçekte daha yüksek sesle konuşmasını istiyorsak, spora katkıda bulunmak şart. Tüm dünyada spor, bizim gibi büyük markalarla birlikte güçleniyor.”