Korteks’te kadın çalışanlara “Anne Odası” hizmeti

Dünyanın en büyük iplik üreticilerinden Korteks, Akıllı Hayat 2030 vizyonu kapsamında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği yaklaşımıyla çalışmalarına devam ediyor. İş gücüne eşit katılım sağlamayı amaçlayan Korteks, bu doğrultuda kadın çalışma arkadaşları için “Anne Odası” hizmetini hayata geçirdi.

Zorlu Holding’in Akıllı Hayat 2030 hedefleri doğrultusunda başlattığı sürdürülebilirlik odaklı değişim ve dönüşüm hareketinin en önemli halkalarından biri olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği stratejisini benimseyen Korteks, kadın çalışma arkadaşlarının konforunu göz önünde bulundurarak üretim tesislerinde “Anne Odası” uygulamasını başlattı.

Doğum izninden döndükten sonra iş yerinde de desteğe ihtiyaç duyan kadınlar için tüm hijyen koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanan ve iki ayrı alandan oluşan Anne Odası sayesinde, henüz yeni annelik deneyimi yaşayan kadınların bu süreci daha rahat, konforlu ve keyifli bir şekilde geçirmeleri amaçlanıyor.

Anne Odası’nın içinde, kadınların uygun koşullarda ve ısıda süt saklamalarını sağlamak için buzdolabı ve özel kullanıma yönelik kilitli dolaplar bulunuyor. Anne Odası uygulamasının yakın zamanda Zorluteks fabrikasında da hayata geçirilmesi planlanıyor.