Türkiye’nin en uzun soluklu çocuk tiyatrosu olan Akbank Çocuk Tiyatrosu, 50. yılında, Türkiye’nin öncü ve yenilikçi sanat kurumlarından Zorlu PSM ve Akbank Sanat iş birliği ile hazırlanan “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikalini izleyicilerle buluşturuyor.

Yarım asrı geride bırakan ve bugün beşinci kuşak seyircileri ile buluşan Akbank Çocuk Tiyatrosu, çocuklara ilham vermeyi sürdürüyor. Akbank Çocuk Tiyatrosu 50. yılını, Akbank Sanat ve Zorlu PSM ortak prodüksiyonu ile Peter Pan’ın hikâyesinden uyarlanan “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikali ile kutluyor.

Yıl boyu devam edecek olan müzikal, 23 Nisan’dan itibaren Zorlu PSM’de sahnelenmeye başlayacak. Müzikalin biletleri nisan ve mayıs aylarındaki gösterimler için 14 Mart tarihinden itibaren www.passo.com.tr’de satışa sunuldu.

Müzikalde çocukları nasıl bir hikâye bekliyor?

Wendy her akşam kardeşlerine masallar anlatıp yataklarına yatırır. Ancak bu gece, farklı bir gecedir. Masalların büyümeyen çocuğu Peter Pan, koruyucu perisi Tinkerbell ile çıkagelir. Kahramanlarımız, peri tozunun da yardımıyla Varolmayan Ülke adında bir adaya yolculuğa çıkar. Adada korsanlar ve deniz kızlarıyla yaşadıkları maceralar, Kayıp Çocuklar’ın yaşamını değiştirecektir.

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. yılı için özel olarak yazılan bu müzikal, ilk gösterimini Zorlu PSM’de yapacak. J.M. Barrie’nin ölümsüz romanı Peter & Wendy’den uyarlanan bu özgün eser, pek çok tiyatro oyununa ve filme ilham veren karakterleri yepyeni bir yorumla sahneye getirecek.