Liderlik ve Yönetim Akademisi ile

yöneticilerin yetenek gelişimi desteklendi

Zorlu Holding’in, yöneticilerin kariyer yolculuklarını desteklemek amacıyla düzenlediği “Liderlik Akademisi” ve “Yönetim Akademisi” gelişim programlarının ilki, 86 yöneticinin katılımıyla gerçekleştirildi. Koç ve Boğaziçi Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen programlarda, yöneticiler çeşitli konu başlıkları altında eğitimler aldı.

Zorlu Grubu’nun, sürdürülebilir başarıyı sağlayacak, değişim ve dönüşüme liderlik edecek yöneticilerinin ilham veren rol modeller olmalarını güçlendirmeye yönelik Liderlik Akademisi ve Yönetim Akademisi programlarının ilk döngüsü, ocak ayında tamamlandı. İnsan Kaynakları Grubu Başkanlığı’nca tasarlanan gelişim programları, merkezine insanı alıyor; çevik, dinamik ve inovasyon odaklı çalışma kültürüyle yetenek gelişimini destekliyor.

“Liderlik Akademisi” ile yöneticiler yeni yetkinlikler kazanıyor

Tekstil, enerji, gayrimenkul, maden sektörlerinde ve Holding’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan yöneticilerin dahil olduğu Liderlik Akademisi eğitim programı, Koç Üniversitesi’nin katkılarıyla hayata geçirildi. Dijital dönüşümden stratejik yönetime, inovasyondan finansa birçok konu başlığının ele alındığı ve 10 farklı eğitimden oluşan programda, yöneticiler ayrıca birebir koçluk görüşmeleriyle de desteklendi. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen yoğun eğitim programını tamamlayan 47 yönetici Liderlik Akademisi sertifikalarını aldı.

Yöneticiler “Yönetim Akademisi”nde bir araya geldi

Müdür olarak görev yapan 39 yöneticinin katılımıyla gerçekleşen “Yönetim Akademisi” programı ise Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirildi. “Yeni Dünya Düzeni”, “Etkin Yönetim” ve “Çevik Liderlik” olmak üzere 3 modül olarak tasarlanan ve 15 farklı eğitimin yer aldığı program, “Tasarım Odaklı Düşünce” eğitimi kapsamındaki proje çalışmalarının sunumlarıyla tamamlandı. Proje kapsamında farklı sektörlerden yöneticilerin oluşturduğu takımlar, Zorlu Grubu ya da şirketleriyle ilgili, iş yaşamında mesele veya iyileştirme fırsatı olarak gördükleri konuları, “Tasarım Odaklı Düşünce” sistematiğine uygun olarak ele aldılar. Takımlar, 14 Ocak’ta yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen proje sunumlarının ardından programı tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Yönetim Akademisi programının ikinci döngüsü ise farklı 42 yöneticinin katılımıyla 11 Şubat’ta başladı.